iki hücre arasında bilgi alışverişi

Arkadaşlar;

başlık konuyu tam anlatmıyor olabilir bu sebebten özür diliyerek başlamak istiyorum.
diyelimki ; a10 ile a15 arasında her hücrede farklı olarak yazılan sayılar var.
a1 ile a9 arasında da bir tablomuz var.ben bu tablonun herhangi bir hücresine a10 ile a15 arasındaki sayılardan herhangi birini girdiğim zaman o hücredeki sayının silinmesini istiyorum.ve devamı olarakta yukarıdaki tablodan sayıyı sildiğim zaman isede o sayının a10 ile a15 arasında görünmesini istiyorum.
exceli daha yeni kullanıyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.selamlar.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın okanbaturhan,

Veri Doğrulama ile yaptığım kontrol ektedir.

Sayın Necdet Yesertener;

İlginize teşekkür ederim.Ama bu konuda acemi olduğum için gönderdiğiniz dosyayı çözümlemekte güçlük çekiyorum.
Kavuniçi taralı alana alttaki verilerden birini girdiğim an veriyi kabul etmiyor.Benim o an için yapacağım başka bir işlem mi var onuda bilemiyorum.
Gönderdiğiniz tablo üzerinden ne yapmak istediğimi bir kez daha anlatmak istiyorum.
Kavuniçi olan alana gri alanda yazılı sayılardan birini girdiğim an gri alanda o sayının silinmesini , daha sonrada kavuniçi alandan sayıyı sildiğim andada o sayının gri alanda görünmesini istiyorum.
Bu konuda daha açıklayıcı olabilirseniz çok sevineceğim.
Saygılarımla.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın @okanbaturhan

Ekteki dosyaya bir bakın, istediğiniz gibi olmuş mu?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Gri alandaki değerler değişken ise ekteki dosyada görüldüğü gibi yaparsınız. Bu durumda B sütununu gizleyebilirsiniz.

Sayın Zerige;

Gönderdiğiniz her iki dosya içinde teşekkür ederim.Her ikiside işimi görebilecek şekilde.
Verdiğiniz emek için teşekkürler.İyi çalışmalar diliyorum.
Saygılarımla.

Sayın Zerige ;

Sizden bu konuda biraz daha bilgi almak istiyorum.Gönderdiğiniz dosyayı ben biraz daha genişletmek istiyorum.yani sadece a1 : a9 hücresini değilde mesela aralıklı olarak c1:c9 , f1:f9 hücresinide kapsamasını istesem bunu nasıl yapabiliriz.?yani sizin gönderdiğiniz dosyadaki a10:a15 ve b10:b15 hücreleri aynen kalmak şartıyla.
Acemilerle uğraşmak zor oluyordur sizin için ama sizlerin sayesinde birşeyler öğrenmek gerçekten çok güzel.Emeğinize teşekkür etmek bir borç.
Saygılarımla.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Formüllerdeki $ işaretlerini kaldırın ve istediğiniz yere kopyalayın. Ã?rnek ektedir.

Sayın Zerige

Sizlerin çok vaktini aldığımın farkındayım.Ã?rnek dosyadaki gibi bir sonuç almak istesem bunu nasıl yapabilirim onu öğrenmek istemiştim.
İlginize teşekkür ederim.
Selamlar.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
okanbaturhan' Alıntı:
Sayın Zerige

Sizlerin çok vaktini aldığımın farkındayım.
Kendi adıma konuşursam, ben zaten vaktim olduğunda bu foruma geliyorum bu nedenle vaktimi almanız hiç sorun değil. Ayrıca bu forum bilgi paylaşımı ve yardımlaşma forumudur. Eminim üyelerin tamamı bilgilerini diğer üyelerle paylaşmaktan zevk alan insanlardır.

Dosyanızı yeniden düzenleyip ekte gönderiyorum, bu sefer Sayfa2'yi yardımcı sayfa olarak kullandım. İşinizi görmesini dilerim.

Sayın Zerige;

İlginize teşekkürler.Tablonun mantığını son dosyanızla anladım.evet gerçekten işimi görecek.
Teşekkür eder, iyi günler dilerim.