İki Listedeki verileri birleştirme, getirme

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-09-2025
Merhaba ekteki execl kitabımda;
Gelir Aktar
EFatura
EArşiv
adlı sayfalar var;
Bu sayfalardan "Gelir Aktar" sayfasında sırası ile D,G,H,J,Z,AA sutunlarına verileri getirmek istiyorum; ve bu kitapda geliyorda ama ben hiç elimi sürmeden;
EFatura ve EArşiv sayfasına verileri kopyalayınca kendisi hepsini otomatik getirsin istiyorum;
Burada sıkıntı şu ; Efatura sayfasında bazı aylarda 10 satır bazı aylarda 2 satır v.s. oluyor;
ve yine aynı şekilde EArşiv sayfasındada bazı aylarda 30 satır bazır aylarda ise 5 satır v.s. oluyor;
Gelir Aktar sayfasına ilk önce Efatura verilerinin ilgili kısmı gelsin ; daha sonra ise Earşiv verilerinin ilgili kısmı gelsin istiyorum otomatik olarak
Saygılar

Ekli dosyalar

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
05-09-2025
Merhaba ; bahsettiğim üzere zaten çalışıyor sistem sadece efatura sayfasından veri alıp D,G,H,J,Z,AA sutunlarına ; sonrada earşiv sayfasını getirmeli ;
en azından "................" şu formülle yapabilirsiniz demeniz yeterli
saygılar

Greenblacksea53

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr
05-01-2025
Gelir Aktar sayfasındaki bulunan P sutününda bulunun E arşiv ise Earsiv sayfasına E Fatura ise Efatura sayfasına bilgileri almak istiyorsunuz doğru mu?

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
05-09-2025
Hocam şöyle; EFatura ve EArşiv sayfası data sayfası oraya veri gitmeyecek; ve veriler Gelir Aktar sayasına aşağıda resimde gösterdiğim gibi; data sayfalarından (EFatura+EArşiv) gelecek; ilgili yerleri okla gösterdiğim hepside değil;
bu nedenle p sutununu baz alabilirsiniz belki ama; veriler Gelir aktar sayfasına gelecek özetle; 5 sutuna veri gelecek Gelir Aktar sayfasına D,G,H,J,Z,AA sutunlarına(beyaz boyalı olan sütün başlıkları) ; başka bir şey istemiyorum,
bakar mısınız
237410

Greenblacksea53

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr
05-01-2025
Excelle olmaz gibi çünkü senin verilerin sürekli değişkenlik gösterecek, yani Efatura 1 adet veri varsa Gelir aktara aktaracak sonra Earsiv sayfasına bakacak ordaki verileri en son kaldığı satırdan aktarmaya devam edecek Makro ile istersen hazırlayabilirim.

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
05-09-2025
Rica etsem hocam yapar mısınız lütfen

Greenblacksea53

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Tr
05-01-2025
Yaptığım şey Earsiv ve Efatura tarihindeki verileri Gelir Aktar sayfasına getirecek, D G H J Z AA sütunlarına diğer sütunlara müdahale etmedim sen manuel mi yapıyorsun sisteminiz nedir bilmediğim için...

Ekli dosyalar

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
05-09-2025
hocam evet diğer kısımlar manuel bir şablon; tam isdetiğimiz gibi oldu elinize sağlık, sadeceGelir Aktar Sayfası j sutununa gelen bilgide her kelimenin baş harfleri büyük olabilir mi;
"t" sutunundaki gibi

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
05-09-2025
hocam çok sağolun, çok teşekkürler, iyi çalışmalar

ERRİC

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2009
05-09-2025
238641
merhaba yukarıdaki excelde j sutununa denk gelen "SOYADI ÜNVAN" başlıklı sütüna AKTAR düğmesine basıldığında;
EFatura ve EArşiv sayfasından unvanlar ve ad soyadlar geliyor; bunu j ve k sutununa ad soyad bölünerek gelmesini
sağlayabilirmiyiz ; şirket unvanlarında ilk kelimeden sonrasını "ADI DEVAMI" olan yan sutun "k" ya yazdırabilimiyiz aşağıdaki gibi
238643