iki satırdaki sayılar arası farkın en fazla olanı bulma

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
değerli arkadaşlar şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. benim sorum şöyle

verilerimiz
5 3 2..............
1 4 7.............
6 8 5............
.
.
.
.
yukarıda ki gibi bir tabloda A1 hücresiyle A2 hücresini karşılaştıracak eğer A1 A2'den küçük ise A2-A1 değerini bulacak devamında bunu her sütuna yapacak ve çıkan farklardan en büyüğünü tek bir hücreye yazdıracak örneğimize bakacak olursak
A1 ile A2 için: 5 1'den küçük değil diğer sütuna geçecek
B1 ile B2 için: 3 4'den küçük dolayısıyla 4-3=1 diğer sütuna geçecek
C1 ile C2 için: 2 7'den küçük dolayısıyla 7-2=5 diğer sütuna geçecek
bu işlemi tablo bitene kadar yapacak ve bulduğu değerlerden en büyüğünü yazıracak. örneğimizde bulunan değerler 1 ve 5 bunlardan 5 büyük olduğu için tek bir hücreye sonuç olarak 5 yazdıracak bir formül arıyorum. şimdiden elleriniz beyniniz dert görmesin.sevgiler saygılar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Aşağıdaki formül dizi formülü olarak girilmelidir. Hücreye yazdıktan/yapıştırdıktan sonra CTRL+SHIFT+ ENTER ile bitirilmelidir :

=mak(A2:E2-A1:E1)

Cepten yazdığımdan deneyemedim, çalışmaz ya da hatalı olursa affola.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Aşağıdaki formül dizi formülü olarak girilmelidir. Hücreye yazdıktan/yapıştırdıktan sonra CTRL+SHIFT+ ENTER ile bitirilmelidir :

=mak(A2:E2-A1:E1)

Cepten yazdığımdan deneyemedim, çalışmaz ya da hatalı olursa affola.
ilgi ve yardım için teşekkür ederim ellerinize sağlık fakat formül çalışmadı malesef

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.

Aşağıdaki dizi formülünü dener misiniz?
Formülü uyguladıktan sonra aşağı doğru kopyalayın.
.
Kod:
=MAK(EĞER(A1:C1<A2:C2;A2:C2-A1:C1))
[COLOR="Blue"][SIZE="2"]Dizi formülü [COLOR="Red"][B]CTRL+SHIFT+ENTER[/B][/COLOR] ile uygulanmalıdır.
İşlemi doğru yapmışsanız formül, [B][COLOR="Red"]{[/COLOR][/B][COLOR="Blue"]...[/COLOR][B][COLOR="Red"]}[/COLOR][/B] şeklinde köşeli parantez içine alınacaktır.[/SIZE][/COLOR]

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Merhaba.

Aşağıdaki dizi formülünü dener misiniz?
Formülü uyguladıktan sonra aşağı doğru kopyalayın.
.
Kod:
=MAK(EĞER(A1:C1<A2:C2;A2:C2-A1:C1))
[COLOR="Blue"][SIZE="2"]Dizi formülü [COLOR="Red"][B]CTRL+SHIFT+ENTER[/B][/COLOR] ile uygulanmalıdır.
İşlemi doğru yapmışsanız formül, [B][COLOR="Red"]{[/COLOR][/B][COLOR="Blue"]...[/COLOR][B][COLOR="Red"]}[/COLOR][/B] şeklinde köşeli parantez içine alınacaktır.[/SIZE][/COLOR]
ellerinize sağlık çok teşekkür ederim...