iki sayfa arası aynı kişilerin değerlerini toplama

furkanbirlik

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MO 2015 - İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-08-2027
Herkese Merhaba,

Eklemiş olduğum dosyada göreceğiniz gibi 2.sayfadaki kişilerin değerleri ay içinde tekrarlıyor sizlerden yardım isteyeceğim bilmediğim 2 konu var;

1- bu kişilerin izin verilerinde ay içerisinde farklı tarihlerde yazılan izinler tekrarlıyor bunları sheet 1 deki yıllık izin hücresini toplam şekilde nasıl getirebilirim.

2-örnek olarak e2 deki çalışanın sadece kasım ayındaki izin gün sayılarını ayırt edip aralığı hesaba almadan başka tekarlayan izni var ise o ay içinde toplamlarını hücreye nasıl alabilirim.

2. sorum çok önemli değil aslında bunu manuel olarak uğraşıp 10 dk mı verebilirim ama 1. soru çok kritik benim için yardımınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

furkanbirlik

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MO 2015 - İngilizce
31-08-2027
ellerinize sağlık çok teşekkürler

furkanbirlik

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MO 2015 - İngilizce
31-08-2027
Korhan Bey Merhaba,

Nasılsınız? umarım iyisinizdir.Elimde aşağıdaki gibi bir excelim mevcut bunu daha önce kendim belirli bir noktaya getirmiştim ancak daha fazla geliştirmek için sizden yardım almak istedim;

"DEVAMSIZLIK" sayfasındaki kişilerin ocak ve eylül ayları arasındaki raporları yıllık vs. mevcut bunları "Sheet2" adlı sayfadaki tabloya otomatik olarak getirtmek istiyorum.Şuan da kullandığım formül sizin daha iyi anlayacağınız üzere buna kısmen imkan sağlıyor ama yine manuel müdahelede bulunmam gerekebiliyor.

DEVAMSIZLIK sayfasındaki H ve I kolonları kişiye ait aynı ay içindeki aynı izin kayıtlarını toplayarak diğer tarafa atıyor bunun için oluşturmuştum.

Müsait bir zamanınızda sizden desteğinizi rica edebilirmiyiz.

Ekli dosyalar