iki tablo arasında uyanları sayı halinde diğer bölüme

Merhaba Arkadaşlar;

ana bir isim tablomuz var.30 kişiden oluşuyor.sayfa 2 de A1 ile A30 arasında kayıtlı.
sayfa 1 de de günlük personel izin tablomuz var.diyelimki o an için izinde kullanan 4 kişi.ben sayfa 1 deki izin hanesine isimleri girmeye başladığım anda yukarıda miktarı bildiren haneye sayı olarak aktarmasını istiyorum.yani 4 kişinin ismini girdiğim anda yukarıda da 4 rakamını görmek istiyorum.bunun için nasıl bir formul uygulamam gerekir.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca bu tablonun üst hücresinede otomatik olarak o günün tarihinin görülmesi gerekiyor.bunu nasıl yapabilirim?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

4 kişinin ismini girdiğim anda yukarıda da 4 rakamını görmek istiyorum.
Bunun için EÐERSAY formülünü kullanabilirsiniz. Tam formülü vermem için İsimleri hangi hücrelere girdiğinizi belirtmeniz gerekir.
ayrıca bu tablonun üst hücresinede otomatik olarak o günün tarihinin görülmesi gerekiyor.bunu nasıl yapabilirim?
Tablonun üst hücresine =BUGÜN() işlevini yazarsanız, bugünün tarihini gösterir.

Selamlar;

Ã?ncelikle ilginize teşekkür ederim.ekteki dosya ne yapmak istediğim hakkında size bilgi verecektir.İyi çalışmalar.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Levent beyin bahsettiği formülü aşağıdaki gibi E5 hücrenize yazarsanız kaç personelin senelik izinde olduğunu saydırabilirsiniz.

=EÐERSAY(A15:A20;"*")

Aynı formülü A15:A20 kısmını değiştirerek diğer bölümler için de kullanabilirsiniz.

Sayın Zerige;
ilginize teşekkür ederim.verdiğiniz formülü uyguladım ve tam istediğim gibi oldu.Tekrar teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.