İki Tablo Arasındaki Farkları Gösterme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 english
Arkadaşlar Merhaba,

İki tablo arasındaki farkları gösteren bir sorgu hazırlamaya çalışıyorum. Bağlı tabloda (sayfa1) veri veya onay kısımlarında değişiklik olduğunda diğer tablo (sayfa2) ile eşleştirerek tablo1'e yazılmasını sağlıyor. Benim sorum ilgili tabloda veri veya onayın herhangi biri değiştiğinde her ikisinide Tablo1 e yazıyor burada sadece değişen verinin Tablo1'e yazılmasını nasıl sağlayabilirim acaba?

Yardımlarınız için tşk ederim.

SQL ifadesi:

INSERT INTO Tablo1 ( veri, onay )
SELECT Sayfa1.veri, Sayfa1.onay
FROM Sayfa1 LEFT JOIN Sayfa2 ON (Sayfa1.veri = Sayfa2.veri) AND (Sayfa1.onay = Sayfa2.onay)
WHERE (((Sayfa2.veri) Is Null));

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
ya, bikaç kere okudum ama anlamadım.

küçük bir örnek hazırlar mısın?

şöyle olursa şu kayıtların atılması lazım, şöyle olursa şu kayıtların atılmaması lazım şeklinde.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 english
ya, bikaç kere okudum ama anlamadım.

küçük bir örnek hazırlar mısın?

şöyle olursa şu kayıtların atılması lazım, şöyle olursa şu kayıtların atılmaması lazım şeklinde.
Merhabalar,

Ekteki veri tabanında iki tablo arasındaki farkları ayrı bir tabloya yazdıran ve ardından adminin onaylamadıklarını önceki verilerle değiştiren bir veri tabanı hazırlamaya çalıştım. Burada;

Sayfa11 güncel verileri içeren tabloyu
Saya12 yedeklenmiş verileri içeren tabloyu göstermektedir.

Kullanıcı sayfa11 de değişiklik yaptığında hazırladığım unmatch sorgusu ile iki tablo arasındaki farkları buluyorum ve Tablo1e yazdırıyorum fakat her iki tabloda değer olmayan satırları da farklıymış gibi Tablo1 e ekliyor.

Güncelleştirme sorgusu ilede onaylamadıklarımın değerlerini Sayfa12 den alarak Sayfa11e kopyalıyorum.Böylece önceki verileri kopyalamış oluyorum.

Buradaki sorunlar ;

1-Aynı satırda boş değerler varsa iki tabloda aynı olsa bile farklıymış gibi Tablo1e aktarıyor.
2-sayfa11'e yeni kayıt eklediğimde bu kaydı Tablo1e aktarıyor fakat ben onaylamazsam silme işlemini nasıl yapabilirim?

Ayrıca bu haliyle yüksek hacimli verilerde nasıl sonuç alabilirim?

Teşekkür ederim.