İki tabloyu karşılaştırma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar ekte gönderdiğim örnekte tablo v tablo1 leri birbiri ile karşılaştırıp, tc kimlik no, adı, soyadı, baba adı v anne adı aynı olanlar ile "tablo" isimli dosyada bulunamayanları ayrı ayrı falı bir sorguya yazmak istiyorum. Sutunların hepsine de ihtiyacım var aynı zamanda.. Yardımclarınızı rica ederim.:???:

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ysercan,

Daha önce böyle bir uygulamaya yardım etmiştim. Size de edebilirim ancak gönderdiğiniz veri adedi çok az. Uygulamayı geliştirdikçe bir de denemek gerekiyor. Bir de tam olarak adım adım yapmak istediklerinizi yazın. Çünkü daha sonra düzeltme yapmak zor oluyor.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sayın; Modalı

Veriler yaklaşık 670 bin kayıtı 45 bin kayıtla karşılaştırarak 650 bin kayıtın içerisinde olmayanları ayırmak istiyorum. verileri örnekte az gönderdim çünkü veriler çok fazla. bunu ayırırkende adı,soyadı, anne ve baba adları uyuşmayanları ayırmak istiyorum. tabi bu arada tc kimlik numarası olanlarda sadece tc kimlik nolarına göre ayırmak mümkün olabilir. bildiğin gibi hala tc kimlik numarası olmayanlar da mevcut. belki iki farklı sorgulama yöntemi ile de işime yarar. İlgin için teşekkür ederim.