iki tarih arası süzme

Excel Vers. ve Dili
office xp
iki tarih arası süzme ile ilgili formda bir sürü konu var. ancak bana lazım olanı bulamadım. o yüzden bu başlığı açtım.

birbiriyle ilişkili iki tablom ve bu tablodan bana lazım olan alanları ihtiva eden birde sorgum var. oluşturdugum sorgu üzerine bir form yaptım. bu form alt bilgisi kısmına ilişkisiz iki metin kutusu ekledim. ilk metin kutusuna [ilktarih] ikinci metin kutusuna [sontarih] olarak isimlendirdim. yanınada bir komut düğmesi koydum. işte bu noktada sizlerin yardımına ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim.

Between [Formlar]![Form1]![a] And [Formlar]![Form1]! formulu üzerine makro oluşturmaya çalıştım ama olmadı.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
İyi Geceler..

[Tarih Alanı] Between [Formlar]![Form1]![a] And [Formlar]![Form1]!

şeklinde deneyin, olması gerekir.

Excel Vers. ve Dili
office xp
sayın Taruz;
öncelikle sizin ve tüm form üyelerimizin mübarek Kurban Bayramını kutlar hayirlara vesile olmasını dilerim.

formulu baş tarafına [Tarih Alanı] gelecek şekilde filtreyiuygula makrosu ve koşul metnine yazdım. formul hata mesajı vermeden çalıştı. ancak istedigim tarih aralığında süzme işlemi yapmadı. şöyleki ;
yaptığım veri tabanında yaklaşık olarak 14 bin kayıt var. 01.12.2007 - 18.12.2007 tarih aralığında yaklaşık olarak 40 adet veri kaydım var. oluşturduğum ilişkisiz metin kutularına bu iki tarih aralığını girip komut düğmesine tıkladığımda bana yaklaşı olarak 9 bin küsür kaydı süzüyor. oysaki dedigim gibi benim bu iki tarih aralığında yaklaşık 40 kaydım var. bir yerde hata yapıyorum ama nerde ? ilginiz için tekrar teşekkürler iyi bayramlar.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın u4selec,

Bu şekilde hatanın nerede olduğunu tahmin etmek zor. Aynı tablo yapısı ve formu başka bir access uygulamasına kopyalayıp, kayıtların çoğunu silip foruma eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
muhasebe
ben size basit bir yolla anlatayım. ilk önce pratik yapıtğım işlemi yaparsanız daha sonra kendi işleminizde patikleştirirsiniz inş.

a1 a2 a3

a1 1.tarih
a2 2.tarih
a3 isim olsun

a1 a2 a3 üstünü masue ile çerçeveleyin sonra VERİ/FİLTRE UYGULA/OTOMATİK FİLTRE UYGULA seçin
sonra 2.sırayı komple işaretleyin PENCERE/BÖLMELERİ DONDUR yapın

filtreleme size bütün verileri istediğiniz şekilde verecektir.
mesala a1 üstüne gelerek 12/12/2007 tarihini (açılımı tıklayarak) b2 tarihindeki15/12/2007 (açılımı tıklayarak ) bütün o tarih arası kayıtlara ulaşabilirsiniz aramayı kısıtlamak isterseneiz c2 isim butonu seçerek sadece isimle ve tarih arasındaki kayıtları da bulabilirsiniz.

umarım yardımcı olmuşumdur.

Excel Vers. ve Dili
office xp
sayın modalı ;

yaklaşık 14 bin kayıt daha önce kullanılmakta olan excel programından aktarmıştım. excel veri tabanına tarihler girilirkene belli bir tarihten sonraki veriler formülün bozulması nedeniyle " 04//05//2005 " şeklinde hatalı girilmiş. bunları tek tek düzelttiktene sonra access iki tarih arası süzme formülü sorunsuz çalıştı. ilginiz için teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

ens

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31.10.2018
merhaba arkadaşlar,
biri bana yardım etsin lütfen
aylara göre toplam almak istiyorum ama bi türlü beceremedim :(

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ens,

Örnek nerede? Bu konuyla ilgili kitap bile yazılabilir.

ens

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31.10.2018
Sn, Modalı
örnek dosyayuı bi türlü yükleyemedim ancak şöyle açıklayayım
1 -12 e kadar ayları temsil eden hücrelerim var. farklı hücrelerde de hergün işlem yapılmakta. yani tarih açıklama ve tutar girilmekte birnevi kasa gibi
benim yapmak istediğim şu 1 den 12 e kadar sıraladığım hücrelere günlük girilen tarihlerin tamamımını ay bazında toplamak.

şimdiden teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn ens;
Sanırım söylediklerin excel konusu ve burası "access soruları" bölümü. :)
Sorunuzu "excel soruları"na yazarsanız sizin için daha iyi olur.
Ancak söyledikleriniz isterseniz access'te de yapılabilir.
Eki inceleyeniz.
Saygılar, iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2007
Slm ArkadaŞlar Nasilsiniz Benİm ŞÖle Bİr Uygulama Yapmam Gerekİyo Ama BaŞaramadim Var Sayalim 10 Ayri KİŞİ Adina Kaydim Var Bunlarin AlmiŞ Olduklari Ayni TÜrden ÜrÜnlerİn Mİktarlarini Toplamak İstİyorum

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn sweeter46;
Aynı sorununuzu bu forumda başka bir başlık altında da belirtmişsiniz. Neden önce forumda arama yapmıyorsunuz. Konuyla ilgili eminim çok örnek var. Eğer yinede bulamazsanız biz buralardayız. Bir örnekle beraber yeni bir konu açabilirsiniz.
Saygılar, iyi çalışmalar.