İki Userform Arası bağlantı

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Ýki Userform Arası bağlantı

Okulum için hazırladığım bir excel uygulaması var .Burada veri giriş userformu oldukça kapsamlı 30 küsur textbox ,combobox var.Bunun üzerine raporlarıda aynı userform üzerinden almak isteyince Haliyle görünümü çok zorluyor.Yapmaya çalıştığım ama başaramadığım şu bu ana form üzerine bir raporlar butonu koydum buradan raporlar user formuna geçiyorum oradan da istediğim personele ait raporu yazdırmak istiyorum (örneğin izin onay,veya görevyeri belgesi).Ancak olmuyor.Anaformda seçtiğim personel bilgileri ki tüm bilgiler listeleniyor diğer formdaki rapora atanmıyor.Dosya oldukça büyük olduğu için ekleyemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim .Kod örnekleri verebilirsiniz.Þimdiden teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

En azından formunuzun görüntüsünü eklerseniz yardımcı olacak arkadaşlarımıza fikir verebilir. :hey:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir veriyi istenilen sayfaya yazdırırken hücre tanımlamasının hemen başında sayfa ismi tanımlanır. Sheets("sayfa2").range("a1") gibi, aynı şekilde userformun üzerindeki nesneye veri aktarmak için nesnenin adı önüne userformun adı belirtilir.

Userform2.Textbox1=Userform1.Textbox1 gibi

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sorunu tam anlatamadım herhalde Userformdaki textboxa veri aktarmak değil niyetim.Ana userformadaki verileden sadece ad soyad tckilik no gibi üç yada dört temel veri raporlar userformunda görünecek ki görünüyor. ancak sorun bu değil .Sorun Raporlar user formu üzerindeki örneğin izin onayı oluştur butonuna atadığım kodların veriyi almasında sorun var .buton ana userformda çalışıyor.Çünkü ada göre bul dedğimde tüm veriler ana userformda gözüküyor (textboxlarda) .Ancak Raporlar userformunda çalışmıyor.(Bütün verileirimi Raporlar userformunda görmek istemiyorum)
Ã?Rnek:private Sub CommandButton8_Click()
Sheets("il_disi_izin").Select

Range("d5").Value = adi.Value
Range("d7").Value = gorevi.Value
Range("d32").Value = adi.Value
Range("e7").Value = kurumu.Value
Range("d8").Value = sicilno.Value
Range("d33").Value = gorevi.Value
yazdir.Show
End Sub
Bu koda ana userformda çalışıyor ve raporu oluşturuyor.Ancak Raporlar userformundaki butona atadığımda çalışmıyor.

Sn. hexadesimal,

3. kez okumama rağmen bırakın problemin nerede olduğunu, problemin ne olduğunu bile anlamadım şahsen.

"çalışmıyor" kelimesi, binlerce "çalışmama" nedeni olacabilecek bu tür durumlarda çok yüzeysel kalıyor.

* Bir örnek dosya ekleyin (sıkıştırıp)
* Hata dönen satırı gösteriniz
* Verdiği hatayı ve/veya hata kodunu net bir şekilde belirtiniz.

Bu hem sizin hemde yardım etmek isteyecek arkadaşların vakitlerini boşa harcamasını engeller.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın Alpen ilginiz için çok teşekkürler.Sorun çözüldü.Sayın lenvetm 'in açılayıcı bilgileri ve deneme yanılma yolu ile...Çalışmam tamamlandığında ekleyeceğim.