iki yeni fonksiyon

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28/06/2023
arkadaşlar ekleyeceğim dosya ile ilgili şu yardımlara ihtiyacım var

1- personel bilgileri sayfasında perosneli yakınları nı personel yakınların sayfasına formülle aktarıyorum . personel yakınları sayfasında her beş satır sonra personel bilgileri sayfasında ikinci personelin bilgilerine geçiyor herşey tamam. ancak personel bilgileri sayfasında eklemem gereken yeni süunlar var bunları eklediğimde ise formül düzgün çalışmıyor sütun eklendiğinde veri alacağı sütunlarda değişiklik olmuyor(İstenen bilgileri almıyor) deneyince göreceksiniz.

2.personel bilgileri sayfaına şu sütunları gireceğim

personel ilk işe giriş tarihi 12.05.1989

istifa tarihi 25.09.1995

yeniden göreve başalama tarihi 27.08.2001

bu tarihleride girmiş olalım bu kişinin toplam hizmet süresini nasıl hesaplatırız.

yardımlarınızı bekliyorum okul için önemli benim için

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Öncelikle tasarladığınız dosyanızın görünümü güzel olduğu için sizi bu konuda tebrik ederim.Gerçekten renk uyumluluğu,form tasarımı vb. işlemleri çok güzel olmuş.

Sanırım 2.sorunuz çözüldü.

1.sorunuza gelince,
siz satırı Personel sayfasında mı, yoksa Personel Bilgileri sayfasında mı açmak istiyorsunuz? Bana sanki Personel sayfası gibi geliyor.Eğer bu şekilde ise $ işareti ile sabitlediğiniz formülleri açtığınız satır kadar düzeltmeniz gerekmektedir.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
28/06/2023
teşekkür

1.soruma yardımcı olan byfeat a teşekkür ederim ama bana tam gün.ay ve yıl hesabı gerekiyor

sayın ripek doğru söylüyorsunuz personel sayfasında sütun ekleyeceğim
diğer alt alta bilgi aldırmayı hala yaptıramıyorum daha yolun başındayım herhalde dosyayı inceldğiysesniz nasıl bir sorunum olduğunu anlamışsınızdır personel sayfasındaki yakınlarının tc kimlik no ve sağlık karne no yu personel yakınlarına her satırda formül düzenlemeden( tek formülü uzatarak )yaptırmak mümkün mü

çok çok teşekkür

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Sn.önder34

Sizin yapmak istediğiniz tam olarak anlayamadım.

Sanırım Personel Bilgileri sayfasındaki D73'ten başlayan personel yakınlarının TC Kimlik No,Adı Soyadı , Sağlık Karnesi No bölümlerinin otomatik olarak gelmesini istiyorsounuz.Sizin yaptığınız formül doğru çalışıyor.Personel sayfasında satır , sütün açtığımda da formül gerektiği gibi düzelip doğru şekilde çalışıyor.Umarım doğru anlamışımdır.

2.sorunuzda ise tam gün ay yıl derken iki tarih arası farkı aradaki boş geçen süreyi çıkartıktan sonra örneğin 10 Gün 5 Ay 8 Yıl şeklinde mi istiyorsunuz?

Ayrıca imza bölümünde yazdığınız yazı gerçek imzanız mı? Yoksa bir soru mu? :D

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
28/06/2023
teşekkür

sayın ripek perosnel bilgileri sayfasında birkaç sutun ekledğimde personel yakınlarındaki kişilerin isimleri tc kimlik noları ve sağlık karnesi no ları doğru olarak vermiyor (yani doğru satır ve sütun dan bilgi almıyor) yeni sütun ekledndiği için

ikinci sorumda evet aradaki boşluk çıkarılarak hesaplanması gerekiyor
yani istifa tarihi ile yeniden göreve başlama arasındaki fark çıkarılarak

imzama gelince şimdi bakacağım hatırlamıyorum

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Sanırım ekteki dosyanızdaki gibi bir çalışma istiyorsunuz.

Personel Yakınları sayfasındaki formülleri 5'erli satır olarak kopyalamanız yeterlidir.

Ayrıca B kolonuna sıra numarasını yazınız.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
28/06/2023
teşekkür

yardımınız için çok teşekkür sayın ripek istediğim buydu