İkon üzerine mausla gelindiğinde açıklama göstermesi hakkında

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar bir kayıt üzerindeyken ikonların üzerine maus ile geldiğimde ikonun ne işe yaradığına dail bir açıklama yazmasını istiyorum. bu konuda yardımcı olurmusunuz.

örnek dosya ektedir.

Excel Vers. ve Dili
xp
arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak kimse yokmu bunu yapmak mümkünmüdür. yardımcı olurmusunuz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın sıddık,

Formu tasarım görünümünde açın, ikonu sağ tıklayıp özellikler penceresinin görünmesini sağlayın, Diğer sekmesini tıklayıp Denetim İpucu Metni alanına görünmesi istediğiniz açıklamayı yazın.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
xp
diğer sekmesinde orada açıklama yazılı zaten Kayıt ekle diye yazıyor ama bir şey çıkmıyor ancak ben mausla üzerine geldiğim zaman açıklamanın çıkmasını istiyorum.

Yani Olay sekmesinde Fare taşındığında kısmına bir kod yazmak gerekiyor herhalde

Excel Vers. ve Dili
xp
Mesala Komut 28 in Diğer sekmesinde Denetim ipucu metninde Kayıt ekle Yazıyor ancak fareyle komut 28 in üzerine geldiğimde Kayıt Ekle Açıklaması Görünmüyor

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın SIDDIK,

Bende görünüyor. Biraz bekleyin üstünde.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın SIDDIK;

Alternatif olması açısından;

Maalesef ACCESS'te, denetim ip ucu metni, biraz bekledikten sonra gözüküyor.

Excel'de ise bu fare üzerine geldiğinde hemen gözüküyor.

Sizin istediğinizi tahmin ettiğim, fare Butonun üzerine gelir gelmez YAZININ GÖRÜNMESİ İÇİN, sizin dosyanızda (yeni kayıt ekle) Butonu için bir çalışma yaptım.

Bunu örnek alarak diğer butonlar için de, siz devam edebilirsiniz.

Butonun FARE TAŞINDIĞINDA ve AYRINTININ Fare taşındığında, Olay Yordamı kodlarını inceleyiniz.:cool:

Son düzenleme: