İl İlçe İlişkilendirmesi

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba;

Acceste tablolarda il ile göre ilçe getirmesini istiyorum. Formda arama yaptım daha önceki dosyalar silinmiş ulaşamıyorum. Bir dosyaya ulaşabildim. onu da uyarlayamadım. İlişkilendirme ile yapılır diye biliyorum fakat bir türlü olmadı. sorun başka yerde mi onuda bulamadım. İl ile ilçelerde Plaka kodları mevcut kodlarla ilişkilendirilebilir aslında ama olmadı..

Yardımlarınız için Şimdiden TeşekkürLer..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sayın adnanyurdakul;

Çok TeşekkürLer.. Formda çok güzel olmuş. Fakat formdan ili seçiyoruz ilçe listesi geliyor oraya kadar sorun yok başka bir il seçiyoruz ilçe listesi değişmiyor. Yani il seçtikten sonra yalnız bir defa ilçe listesi değişiyor ondan sonra aynı kalıyor. Sebebi neden acaba

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sayın adnayurdakul;

Tekrar TeşekkürLer... Fakat bir ayar tutturamadık gitti. Şimdide ilçelerin seçimini yapmıyor. Yani Hangisini seçersen seç ilk sıradaki ilçeyi seçiyor. Kontrol eder misiniz

Excel Vers. ve Dili
exel
Düzeltilmiş şekli ektedir.

tabi sorgulatması falan farklı oldu ama önemli olan sonucu vermesi

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sayın smmustafa;

Evet bu benim için yeterli Çok TeşekkürLer.. Kolay Gelsin.. Hayırlı BayramLar..

Excel Vers. ve Dili
2003
ilçenin ilişkili sutun yazan yerine(1 yazıyor) 2 yaz çalışır

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sayın Adnan Hocam 2 Yazarsam önceki söylediğim hatayı yapıyor yani ilçeyi sadece listenin başındakini seçebiliyorum 2 olduğu zaman sorun olmuyor

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Adnan bey pardon ben 2 olarak değiştirdiğim dosya mustafa beyin gönderdiği dosyaymış sizin dosyada oluyor.. TeŞeKkürLer..

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın adnanyurdakul'un kodları da doğru ve sorunsuz çalışıyor. Fakat biraz daha kullanımı kolay hale getirmek için kodalrın sonuna

Me.İlçe.SetFocus

eklerseniz, il alanından sonra ilçe alanına gidecektir. Bu arada il alanının değiştiğinde olayına

Me.İlçe = ""

yazarsanız İl değiştiği zaman ilçe alanındaki veri de sıfırlanacaktır. Bu tür basit ayrıntılar programınızın işlevselliğini oldukça arttırıyor.