İletişim sayfası

Ýletişim sayfası

Herkese selam..office 2003 kullanıyorum.250 kişilik bir kooperatifin cari hesaplarını excel de tutuyorum bir çalışma kitabına 250 kişilik sayfa açarak hepsine ayrı ayrı yıllık her ayı ayrı olarak gösteren ayrıca hepsinin o andaki toplam bakiyelerini gösteren bir ayrı sayfayada kopyalama yaptım her şey güzelde bu çalışma defterini bir iletişim sayfası gibi bir şey yapıp sadece sıra numarasını yazdığımda toplam bakiyesini göstermek istiyorum akıl verirmisiniz şimdiden teşekkürler.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
yetersiz açıklama

slm lar
sorunuz açık değil
"250 kişilik sayfa açarak"???
250 ayrı sayfanız mı var.?
bir veritabanından bilgi almak yada işlem yapmak için bi sürü yol var
datalarınızı en aza indirgeyerek birkaç kişilik örnek uygulamanızı dosya eki olarak gönderin.
yardımcı olacak çıkacaktır..
saygılar

Re: yetersiz açıklama

muygun' Alıntı:
slm lar
sorunuz açık değil
"250 kişilik sayfa açarak"???
250 ayrı sayfanız mı var.?
bir veritabanından bilgi almak yada işlem yapmak için bi sürü yol var
datalarınızı en aza indirgeyerek birkaç kişilik örnek uygulamanızı dosya eki olarak gönderin.
yardımcı olacak çıkacaktır..
saygılar
cari hesaplar isimli bir çalışma kitabın içinde her üyeye ayrı sayfa açarak cari hesaplarını işliyorum ayrıca toplam bakiyelerini başka bir sayfada liste halinde görebiliyorum işte ben bu listeki verileri yeni bir sayfa açarak sadece üye nosunu yazarak 1 üyenin bakiye durumunu (her defasında listeden arayacağıma) öğrenmek için bir yardım istiyorum.Anlatamadıpım için özür dilerim dostum.

G

Guest

Misafir
Merhaba

Her üye için açılan sayfalardaüyenin durumunu gösteren hücre sabit olsun örnek her sayfada üyenin durumu A100 hücresinde olduğunu varsayalım.Sayfa isimleri ise müşteri numarası örnek 100 , 101 , 102 olsun aşağıdaki formulu B1 hücresine kayıt yaptığınızda A1 hücresine hangi müşterinizin numarasını girerseniz o dosyada ,o sayfa numaralı sayfayı arar bulduğunda A100 hücresindeki değeri size getirir.

Kod:
=INDIRECT("'"&A1&"'!A100")
Umarım işinize yarar.

Türker' Alıntı:
Merhaba

Her üye için açılan sayfalardaüyenin durumunu gösteren hücre sabit olsun örnek her sayfada üyenin durumu A100 hücresinde olduğunu varsayalım.Sayfa isimleri ise müşteri numarası örnek 100 , 101 , 102 olsun aşağıdaki formulu B1 hücresine kayıt yaptığınızda A1 hücresine hangi müşterinizin numarasını girerseniz o dosyada ,o sayfa numaralı sayfayı arar bulduğunda A100 hücresindeki değeri size getirir.

Kod:
=INDIRECT("'"&A1&"'!A100")
Umarım işinize yarar.
Teşekkürler dostum...