ilgili sayfaya gitme

arkadaşlar,
ana sayfadaki listeden hücreye basıldığında ilgili sayfaya gitsin bilgileri görüp işlem yatıktan sonra tekrar ana sayfaya dönsün.
olabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Tuntun sanırım yardımcı olabilmesi için arkadaşların soruyu biraz açmanız gerekiyor. Sayfalar arasında köprüdenmi bahsediyorsunuz yoksa bir hücreye bir değer girdiğinizde direk öteki sayfaya gitsin ordada ilgili hücreye değer girdiğinizde eski sayfayamı dönsün vs.. değişik şekillerde yapılabilir çünkü bu işlem..

mesela ilk sayfada UL185213 nolu müşteri sayfasına git, diye o numaranın bulunduğu butona basınca ilgi sayfaya gidecek sonra gidilen sayfadaki bir butona basınca tekrar ana sayfaya dönecek.

X

xxrt

Misafir
Gitmek İstenilen Sayfalara Bir Buton ekleyin.Sayfaların adları Ana Sayfa ve UL185213 olsun.Modülede şu kodları yazın
Kod:
Sub UL185213()
Sheets("UL185213").Select
Range("A1").Select
End Sub
UL185213 Sayfasınada aynı butondan ekleyin.
Modülede
Kod:
Sub anasayfa()
Sheets("Ana Sayfa").Select
Range("A1").Select
End Sub
Þimde Ana Sayfanızdaki Butona sağ tuş>Makro ata ile "UL185213" makrosunu atayın,
UL185213 Sayfanızdaki Butona sağ tuş>Makro ata ile "Ana Sayfa" makrosunu atayın.

Fakat Hücreye tıklayıp yapmak istersen,ozamanda Köprü kullanacaksınız.İmza kısmınıza kullandığınız exceli yazmamışsınız OffisXP'lere göre,Sayfa1'de Herhangi bir Hücrede Sayfa2 Yazılı olsun.O Hücrenin üzerinde Sağ tuş ile Köprü>Bu Belgede yerleştir>Sayfa2 seç.Okeyden sonra Hücreye yazdığın Yazının üzerini tıkladığında Sayfa2'ye geçecek.Kolay Gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Pro Tr, VBA, Access,
Arkadaşlar belki ek bir bilgi olabilir düşüncesiyle aşağıdaki komutu da bilinen bir sayfada bilinen bir hücreye gitmede kullanılabilir.

Kod:
Application.Goto Reference:=Worksheets(Sayfa).Range(h), scroll:=True
Bu komut satırında Sayfa ile gidilmek istenen sayfa ismi Sayfa1 gibi,

h ile de hangi hücreye gidilmek istendiği belirtilmelidir.
öRNEK OLARAK AÞAÐIDAKİ KOMUTU İNCELEYİNİZ.

Kod:
  Application.Goto Reference:=Worksheets("Sayfa2").Range("AB30"), Scroll:=True
Bu komut istenilen butonun tıklandığı prosedürüne eklendiğinde güzel çalışmaktadır. :hey:

Excel Vers. ve Dili
office 2010
Çok eski bir topic ama umarım yardımcı olabilirsiniz.
Burada sadece bir satırdaki hücre için yapılmış sanırım.
Benim aradığım anasayfada yer alan 350 A satırında açmış olduğum sheet isimleri listeli iken bunların hepsine çift tıklama ile gitmesi mümkün müdür?

Excel Vers. ve Dili
excell 2003 TR
bende bu kou ile ilgili olarak sunu sormak istioyorum...farz edelim 50 tane müşteri var bunlar için 50 tane buton mu olacak?...bu 50 adet müşteriyi açılır liste yapsak yanındak butona da tıklayınca listede seçilen sayfaya gitse...

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
bende bu kou ile ilgili olarak sunu sormak istioyorum...farz edelim 50 tane müşteri var bunlar için 50 tane buton mu olacak?...bu 50 adet müşteriyi açılır liste yapsak yanındak butona da tıklayınca listede seçilen sayfaya gitse...
Merhaba.
B1 hücresine sayfa adlarından oluşan veri doğrulama listesi (açılır liste) oluşturun.
Ardından C1 hücresine aşağıdaki formülü uygulayın.
(Formüldeki XXXX yerine belgenizin adını yazmayı unutmayın)

Artık C1 hücresindeki "SAYFAYA GİT" kelimesine fareyle tıklayarak B1 hücresinde belirlediğiniz sayfanın A1 hücresine gidebilirsiniz.
Kod:
=KÖPRÜ("[[B][COLOR="Red"]XXXX[/COLOR][/B].xlsx]'"&[B][COLOR="Blue"]B1[/COLOR][/B]&"'![B][COLOR="YellowGreen"]A1[/COLOR][/B]";"SAYFAYA GİT")

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
türkce
ömer bey

ömer bey

20 tane sayfam var ben her sayfanın belirli bir sutunun son veri giriler hücreye gidebilecek bir sistem var mı

örnek : visa kayıtları

ag1 den başlıyor ve bin tane veri giriliyor ben bir buton ile ag sutununun en son veri girilen hücreye gidebilirmiyim

yaklaşık her sayfamda bi tür tablolarım var

ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Birkaç sayfalık, gerçek belgeniz ile aynı formatta bir örnek belge hazırlayıp foruma yüklerseniz bakayım, yukarıdaki formülü kendi belgelerimin bir kısmında, sayfalar arasında gezinti için (her sayfaya ayrıca ana sayfaya dönüş düğmesi ekledim) kullanıyorum.
Sorun olmaması lazım. Belki sayfa isimlerinin durumuna göre tek tırnakların durumu değişebilir.

Excel Vers. ve Dili
türkce
ömer baran

Ömer bey ilginizden dolayı teşekkür ederim.
farkına varmadan yaptım :)

CK1

Excel Vers. ve Dili
Türkçe excel 2013
Merhaba.
B1 hücresine sayfa adlarından oluşan veri doğrulama listesi (açılır liste) oluşturun.
Ardından C1 hücresine aşağıdaki formülü uygulayın.
(Formüldeki XXXX yerine belgenizin adını yazmayı unutmayın)

Artık C1 hücresindeki "SAYFAYA GİT" kelimesine fareyle tıklayarak B1 hücresinde belirlediğiniz sayfanın A1 hücresine gidebilirsiniz.
Kod:
=KÖPRÜ("[[B][COLOR="Red"]XXXX[/COLOR][/B].xlsx]'"&[B][COLOR="Blue"]B1[/COLOR][/B]&"'![B][COLOR="YellowGreen"]A1[/COLOR][/B]";"SAYFAYA GİT")
ömer bey formülü uyguladım ama hata veriyor yardımcı olabilirmisiniz

Excel Vers. ve Dili
türkçe
merhaba

ETILR_741670_2018_4

ETILR_716320_2018_3

ETILR_698261_2018_2

ETILR_758384_2019_1

ETILR_778850_2019_2

ETILR_795250_2019_3

bu isimlerde dosyaları açtıktan sonra,

açık excel dosyalarının isminin sonları hep aynı , başları farklı