ilginç bir not hesaplam programı için yardım

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Matematik Öğretmeni VB,Excel-VBA,...
arkadaşlar hepinize kolay gelsin.benim bir sorunum var.bir not hesaplam projesi üzerinde çalışıyorum.kullandığım formları güncelleştirip daha işlevli hale getirmek istiyorum.
kısaca anlatayım.
Programın yaptıkları:
1- karşınıza çıkan formları kullanarak bilgileri seçtiğinizde sizin yerinize bir sayfa açıp sınıf listesi hazırlıyor(boş siz dolduracaksınız)
2- notları girdiğinizde ortalamaları ve karne notalrını hesaplıyor.
yapmak istediklerim:
1- tek bir form üzerinden boş listelere (dağınık biçimde)girişlerini yaptığım öğrenci no ve sisimlerini numara sırasına göre dizdirmek
2- yine tek bir form üzerinden numara veye isme göre aram yaptırıp not bilgilerini görebilme,eklem,değiştirebilme
işte bunlar için yardımınıza ihtiyacım var.teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
hey sesimi duyan yokmu kimse yardım etmeyecekmi?????????

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Öncelikle çalışmanız oldukça güzel ama sorularınıza cevap vermek için tüm çalışmanızı detaylı incelemek gerekiyor bu sebeple size ipucu vererek yardımcı olmaya çalışayım.

1.sorunuz; sıralama için ilgili alanı kod içinde tanımlayıp "sort" komutunu kullanabilirsiniz. Forumiçi arama motoruna "sort" yazarak arama yaparsanız yüzlerce örneğe ulaşabilirsiniz.

2.sorunuz; bu konu geniş bir konu olup aşağıdaki linkte bulunan çalışmayı incelemenizi öneririm.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=90820#90820

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
üzgünüm birkaç gündür yoktum
ilginize teşekkir ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın leventm.
yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederim.fakat açık konuşmak gerekirse sorunlarımı gidermek için verdiğiniz link pek işime yaramadı.yinede çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim.bunu sayesinde yeni eklemeler yaptım fakat dediğimiz gibi istediğim özellikleri taşıyan macro bulmakta güçlük çekiyoru.bulup uyarlamak istediğimde ise sürekli hata ile karşılaşıyorum.bu konuuda yardım bekliyorum.çalışmamaın son hali aşağıda.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
arkadaşlar özür dilerim ama forumda kimse benimle ilgilenmiyormu.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2025
Sayın Tankut SAZLI,
Türkçeyi kullanma konusunda biraz daha dikkatli olmanızı rica ediyorum. Evet, hızlı yazmaktan kaynaklanan klavye hatalarını her birimiz yapabiliriz ancak, mesajları göndermeden önce bir kez okuyup düzelterek bunu önleyebiliriz diye düşünüyorum...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın aliakgul;
Türkçe'yi kullanma konusundaki hassasiyetiniz beni duygulandırdı.Öncelikle yapmış olduğum hatalardan dolayı herkesten özür diliyorum.Ben bir matematik öğretmeniyim belki,ama Türkçe kullanma konusunda hem ben,hem diğer öğretmenlerimin,hem de tüm öğrencilerimin özenli davranması konusunda da fazlasıyla ısrarcı davranmaktayım.Yazım yanlışlarından dolayı galiba sorunumu anlayamadığınız için bu şekilde bir tepki verdiniz,sizi anlıyorum.
Ancak uzun zamandır sorularıma gelen tek cevap sizinki!Buna şükür.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
Sayın meslekdaşım,
Eleştirimi yapıcı olarak kabul etmenden dolayı teşekkür ederim. Bir öğretmen olarak bu konuda en başta bizlerin daha hassas olması gerektiğine inandığım için böyle bir mesaj yazdım. Ne yazık ki günümüzde, tüm değerlerimiz gibi dilimiz de ciddi anlamda yozlaşmakta ve buna en başta bizler neden olmaktayız. Birisi bayrağımıza sövdüğünde hemen tepki verebiliyoruz ancak aynı önemdeki diğer bir ortak değerimiz olan dilimize bu kadar duyarlı davranamıyoruz. Bilmem haksız mıyım? Anlayışın için tekrar teşekkür eder kolaylıklar dilerim...

mrb arkadaşlar siteye yeni kaydoldum. işime çok yarayacak bu site. inşallah bundan sonra birlikte birbirimizin sorunlarını cevaplarız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sn Ali Akgül hocam;
Web sayfanızı inceleme fırsatı buldum.Anladığım kadarıyla sizden daha genç bir neslin evladıyım.Fakat hiç merak etmeyin enstitü mezunu olan babamın ardından aynı hırs ve kararlılıkla koşmaya devam ediyorum.
Sn Serkanarslan hoşgeldin.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
Sn Tankut SAZLI,
Sanırım www.aksumezunlari.com adresli sitemizden bahsediyorsunuz.
Şu anda yayında bulunan site tasarımımız bir şablon tasarımdır. Ancak Hüseyin Bey şu anda çok daha profesyonel bir tasarım üzerinde çalışmakta. Fırsat bulmuşken ben buradan Sayın Hüseyin Kulaksız'a teşekkür etmek istiyorum.
Sitenin ilk açılmasından her türlü tasarım sorunlarımıza kadar büyük bir özveri ile ilgilendiler.(Hala da ilgileniyorlar :) )
Not:Siz ya da babanız Aksu mezunu musunuz? Eğer öyle ise lütfen www.aksumezunlari.com adresindeki bilgi formunu doldurunuz...