İLK SATIRA GİRİLEN DEĞERLERİN SABİT KALMASI...

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-09-2023
ilk satıra girilen değerlerin sabit kalmasanını istiyorum...sayfanın tümünü işaretleyip temizle veya sil dediğimde ilk satırdaki verilerin kalmasını istiyorum...Ayrıca sutun ve satır aralıktlarının da sabit kalmasını istiyorum...yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Aklıma gelen en basit yöntem Office XP ve üst veriyonlarından herhangi birini kullanıyorsan sayfayı koru ile yapabilirsin.

Sayfa korumasında içerikten sütun genişliğine kadar bir çok şeyi kısıtlıyabilirsin.

06-09-2023
evet denedim ancak sizin söylediğiniz şekilde sayfanın tamamı koruma altına alınıyor...benim istediğim ilk satırı koruma altına almak...düşünün ki ilk satırda iller var sırasıyla ADANA ADIYAMAN şeklinde devam eden...ben bunların hiç bir zaman değişmesini istemiyorum...

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bir çözüm de benden.

Dosyanızı boş olarak ve kalmasını istediğiniz bilgilerle birlikte "Template" "Şablon" olarak saklayın. Bu şablon dosya herzaman boş ve istediğiniz biçimde kullanımınıza hazır olacak. Böylece silme işlemleri de ayrıca uğraşmayacaksınız.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sayfa korumayı hatalı yapıyorsunuz herhalde.
Tüm çalışma sayfasını seçip Hücre biçimlendirmeden koruma sekmesine gelin oradaki her iki kutucuğu boşaltın. Kilitli ve Gizli. tamam deyip çıkın .Daha sonra koruma altına alacağınız satırı seçin aynı işlemi yapın ve bu sefer her kutucuğu onaylayın. En sonunda sayfa koruma yapın.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bence de Sayfa korumayı hatalı yapıyorsunuz. Sn AS3434'ün dediği şekilde yaparsanız dosyanız ekteki gibi olacak.

Ekteki dosyaya bir bakın, istediğiniz gibi olmamışsa eksikleri belirtirseniz farklı öneriler gelmeye devam edecektir.

06-09-2023
teşekkürler...