Soru İlk satıra veri yazdığımda diğer satırlarda belirli cevaplar gelmesini istiyorum

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 ingilizce
Merhabalar. Sizlerden bilgi edinebileceğimi düşündüm. Bazı ürün kayıtları için bir excel tablosu hazırlayacağım ve ürünlerin kodları var. her ürünün farklı renk ve farklı modelleri için farklı kodlar oluşturdum. Benim isteğim excelde oluşturduğum bir tablo üzerinde ürünün kodunu yazdığımda diğer satırlarda beden renk vs. özelliklerin zaten kendine özel olan koda bağlı olarak otomatik çıkması. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Örnek veriyorum 197689SS40 şeklinde kod sekmesine yazdığımda model için 197689 renk için siyah beden için 40 yazması gerek. Bunu farklı bir sayfa oluşturup öncesinde bu verilerin tamamını girerek yapmak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 ingilizce
öncelikle bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Sorun şu ki benim bir listem var bu ürünlerin kodlara göre fiyat,beden,model ve renklerini içeriyor. ben bu sayfadaki verilere göre kodu yazıp enter'a bastığımda diğer verilerin o sayfadan direkt olarak gelmesini istiyorum

yanginci34

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2026
Siz kendi orjinal dosyanıza uygun bir örnek dosya yükleyin ona göre ilerleyelim. Böyle birbirimizi anlamak zor olacak.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 ingilizce
Çok teşekkür ederim yardımınız, emeğiniz ve zamanınız için hiçbir sorun kalmadı.