ilk satırdan numara silme

excelde ilk satıra yazı yazıp sonraki satıra veri yazmak istiyorum. verilerimin 1 numaradan başlasın istiyorum. bunu nasıl yaparım.bu boşluğu nasıl oluştururum
teşekkürler

G

Guest

Misafir
Merhaba

Bir hücreye aynı anda veri ve yazı yazmanız pek mantıklı değil ama yazınızı comment ekleyerek verilerinizi ise bu durumda birinci satırdan başlatabilirsiniz.Umarım doğru anlamışımdır.Zira bende nurfatih arkadaşımız gibi pek birşey anlamadım.Sorunu örnekleyerek açıklarsan daha anlaşılır olacağını zannediyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sütun başlıkları değiştirilemez dolayısıyla ikinci isteğinizi yapmak mümkün değildir. İlk satırı başlık gibi kullanıp 2. satırdan itibaren verilerinizi kaydedebilirsiniz. Ama buna kod örneği vermek için verileri ne şekilde kaydettiğinizi bilmemiz gerekiyor.

Satır veya sütun başlıklarına veri girmek ne gibi bir fayda sağlar ki; zaten onlar yazıcıdan falan görünmüyor, çıkmıyor.
leventm arkadaşın dedeği gibi 2. satırdan itibaren verilerinizi kaydedebilirsiniz. Yani Excel'in kendi satır ve sütün başlıklarını görmezden gelin ve verilerinizi öylece kaydedin.

Merhaba,
ilginiz için teşekkür ederim.
elimdeki liste numarasıyla satır numarası aynı olsun istiyorum.
şu anda bir numara sonrası , yani 1. veriyi 2. satırdan başlayarak yazmam gerekiyor, şaşırıp hata yapma ihtimalini azaltmak istedim.
40 satır ve 15 sütun kullanacağım. isimler sabit olacağı için ilk satırdan direkt veri yazmak istedim. veriler ise rakamlardan oluşuyor ve her satır için farklı değerler..
iyi çalışmalar

Teknik açıdan bu imkansız, çünki siz excel'in satırlarını boş olarak başlamak istiyorsunuz. Þu şekilde yapabilirsiniz, Ã?nce kendi sıra numaralarınızı oluşturun, ardından araçlardan seçeneklere girin ve oradan görünüm menüsünden satır ve sütun başlıkları kutucuğunun işaretini kaldırın. Böylece satır ve sütunlar görülmeycek, biraz olsun karışıklığı önleyeceksiniz. Eğer karışıklık bu ise.