ilk simge belgelerim olmasın

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
masaüstündeki ilk simgeyi belgelerim değil de, bilgisayarım yapmanın yöntemi nedir? registry ayarı gerektiğini biliyorum ama nasıl?

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
arkadaşlar,
demek istediğim şuydu;
xp'de standart olarak masaüstünün ilk simgesi "belgelerim". ben bunun "bilgisayarım" simgesi olmasını istiyorum. tweak ui adlı programla bunu yapabiliyordum ama o program tüm simgelerimin çözünürlüklerini değiştirdiği için onu kullanmadan yapmak istiyorum.

değerli yardımlarınızı beklerim...

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr
Sn. endorphinn,

Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayarak "Simgeleri Yerleştir>Otamatik Düzenle seçeneğini" "Klavuz çizgisine hizala" olarak belirtin.
Sonra simgelerinizi sürüklüyerek istediğiniz yere bırakın.

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
masaüstüm, simge ve belge dolu olduğu ve hep dizmem gerektiği için bu yöntemi kullanamıyordum. 98 alışkanlığı olarak da hep bilgisayarımı açayım derken belgelerimi açıyordum (en üstte o olduğu için). ama araştırarak çözümü buldum. yararlanmak isteyen arkadaşlar olabilir diye paylaşmak istedim. işte cevabı:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103} deki SortOrderIndex anahtarını 54 yapın. Eğer ilk simge “belgelerim” olsun derseniz, o halde aynı değeri 48 yapın.