İmage nesnesinde grafik göstermek

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
Merhaba
Userform'da grafik göstermek ile ilgili daha önceki konulara bakmama rağmen kendi dosyamda kullanabileceğim bir kod bulamadım veya uyarlayamadım. Ayrıca dosya gönderemiyorum çünkü kullandığım bilgisayar şirket bilgisayarı ve kısıtlanmış.
Yapmak istediğim; sayfa1'de A sütununda tarihler ve E F G sütunlarında'da veriler var. Sayfa2'ye grafik oluşturdum, ayrıca form üzerine image1 nesnesi ve combobox ekledim. Ben combobox'tan seçtiğim ay'a göre, A sütununda bu ay aralığınına denk gelen E F G sütunundaki verileri image1 nesnesinde grafik olarak görmek istiyorum.
Not: A sütunundaki tarihler "dd.mm.yyyy" formatında, Combobox'taki tarihler ise "mmmm yyyy" formatında.
İlginiz için şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
Merhaba arkadaşlar sorumu dün sormuştum ama cevap alamadım. Bugün sorumu güncelleyerek tekrar sormak istiyorum.
Sorumda, kısaca verilerin direkt sayfadan alınıp bu verileri grafikte görmek şeklinde idi, bu şekilde olmuyorsa sayfadaki verileri listview'de gösterip grafik değerlerini bu listview'den alacak şekilde'de olabilir.
Teşekkürler.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Bu mudur?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
Merhaba dEdE cevabınız için teşekkür ederim ama benim gönderdiğiniz dosyayı açmaya yetkim yok.

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
Estağfirullah sayın dEdE
Grafik oluştur makrosunda s2.Shapes.AddChart2(286, xl3DColumnClustered).Select bu satırda object doesn't support this property or methot hatasını veriyor.
Ayrıca bendeki veriler günlük kaydediliyor. Combobox'ta ör. ocak.2023 tarihini seçtiğimde ocak ayının bütün günlerinin hepsinin görünmesini istiyorum.
Umarım anlatabilmişimdir.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Örnek dosya paylaşırsanız çözüm daha kolay olur.

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
İlk mesajımda söylemiştim ama gözden kaçmış olabilir, şirket bilgisayarı kullanıyorum ve kısıtlanmış durumda o yüzden paylaşamıyorum. Ayrıca sizin gönderdiğiniz çalışma benim istediğim şekilde, sadece bende veriler günlük yazılıyor, sizin örnek çalışmanızda "01.01.2023-01.02.2023....." şeklinde gidiyor. Birde şu hata varen satırın sorununu halletsek...
Birazdan mesaim bitecek, cevaplarınıza ancak 2 gün sonra bakabilirim, kusura bakmayın.