import table engellemek?

Excel Vers. ve Dili
EXCEL/ACCESS 2000 ENG
Arkadaşlar,

Öncelikle, bu soruyu sormadan önce arama yaptığımı belirtmek istiyorum. Fakat soruma forum'da yanıt bulamadım. Umarım arama yaparken doğru kelimeleri kullanmışımdır, eğer bu konu forumda daha önce yer aldıysa kusura bakmayın.

Soruya gelince, access ile oluşturduğum .mdb uzantılı dosyada form üzerinden çeşitli sorgulama ve bazı karşılaştırma işlemleri yapıyorum. Fakat her türlü database window'a erişimi,menüler ve special keys kullanılmasını engelledim.Ayrıca şhift tuşu ile açılma olayınıda engelledim. Ama aynı zamanda master table'larıma başka bir access dosyası üzerinden import table ile erişilmesini de engellemek istiyorum. ( mde olarak'da denedim fakat sonra mde olması sadece code'a erişimi engelliyor sanırım. )

Bunu yapmanın bir yolu mevcut mu acaba ? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. ( Şuanda üzerimde çalıştığım access uygulaması, şirket açısından 3. şahışlara dağıtılması yasak, veriler içerdiğinden bu dosyayı ekleyemiyorum. Fakat benzer şekilde çeşitli erişim yollarının engellendiği çok basit bir uygulamayı örnek olarak ekledim. )

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...