İndex Sonuç Listeleme

origagari

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Ev ve İş 2021
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-07-2025
Merhaba,

Ekte yer alan 2 dosyada satış verileri bulunuyor. İlk listede beyanname bilgileri yer alıyor, ikinci listede ise satış detayları yer alıyor. Her iki liste arasında ortak tek bir nokta model numarası. İkinci listenin yanına o satışa karşılık gelen beyanname numarasını getirmek istiyorum ama tekrar eden değerler var ayrıca her üründen farklı aylarda satılmış. Bu noktada nasıl bir yol izleyebilirim?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

"2..." isimli dosyada 22SS0BG1105 madde noyu filtrelediğimde 4 satır veri listelendi. Buna karşılık "1..." isimli dosyada aynı maddeden 1 satır var.

Bu 4 satır için tek satırdaki bilginin gelmesi yeterli ise aşağıdaki formüller işinizi görebilir..

N2;
C++:
=DÜŞEYARA(K2;[1....xlsx]Sayfa1!$A:$E;4;0)
O2;
C++:
=DÜŞEYARA(K2;[1....xlsx]Sayfa1!$A:$E;5;0)

origagari

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Ev ve İş 2021
04-07-2025
Tekrar merhaba,

Öncelikle dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Burada aslında sormak istediğim birden fazla farklı satır olduğunda nasıl her iki sonucu da getirebilirimi öğrenmek istemiştim. Örneğin ekte de ilettiğim gibi 22FW0L12110 kodlu üründe 2 farklı beyanname numarası yer alıyor ve farklı tarihlerde. Ekte ekran görüntülerini iletiyorum. Bilginiz olsun.

Çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Excelin yeni nesil fonksiyonu olan FİLTRE işlevi ile rahatlıkla yapılabilir.

Paylaştığınız kod ilk olarak 4313. satırda geçiyor. N4313 hücresine aşağıdaki formülü uygulayınız. Sonra hücrede METNİ KAYDIR işlemini uygulayınız. Satır genişliğini ayarladığınızda koşula uyan veriler hücrede alt alta listelenecektir.

C++:
=METİNBİRLEŞTİR(DAMGA(10);1;FİLTRE([1....xlsx]Sayfa1!$D:$D;[1....xlsx]Sayfa1!$A:$A=A4313))

origagari

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Ev ve İş 2021
04-07-2025
Çok teşekkürler Korhan Bey, iyi çalışmalar.