indirdiğim excel dosyası sayıları metin olarak saklıyor. sayıya çevir ile yapıyorum lakin...

Excel Vers. ve Dili
Microsoft office excel 2007
Merhaba herkese

İş yerinde kullandığımız web tabanlı programdan excel dosyaları indiriyorum. Kişi isimleri ve kimlik numaraları var bu listede, lakin kimlik numaralarını metinsel olarak indiriyor. Bunları "=sayıyaçevir" diyerek sayıya çeviriyorum. Lakin bazı kişilerin kimlik numarası yabancı uyruklu oldukları icin ABC1D234E56 şeklinde oluyor. Bu şekilde olan hücreleri sayıya çevirmiyor haliyle, formülleri denedim ama başaramadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdeden teşekkürler.

Not: Şu şekilde bir formül yazılabilir mi? A1 hücresi içindeki karakterlerin hepsi rakamsa sayıya çevir, değilse A1 hücresinde yazanları olduğu gibi aktar şeklinde

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23.02.2022
=EĞER(EMETİNSE(A1);A1;SAYIYAÇEVİR(A1)) olabilir,

Fakat şunu söyleyelim, Numerik karakterlerin sayı biçimine getirilmesi, sadece üzerinde matematiksel işlemler yapılacaksa bir anlam ifade eder. Aksi halde sayıya çevrilmesinin bir avantajı yoktur.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft office excel 2007
=EĞER(EMETİNSE(A1);A1;SAYIYAÇEVİR(A1)) olabilir,

Fakat şunu söyleyelim, Numerik karakterlerin sayı biçimine getirilmesi, sadece üzerinde matematiksel işlemler yapılacaksa bir anlam ifade eder. Aksi halde sayıya çevrilmesinin bir avantajı yoktur.
Çok teşekkür ederim. Deneyeceğim hemen.

Numerik karaktere çevirmemdeki amaç düşeyara ile tarama yapıp kimlik numarası ile eşleştirme yapıyorum. Arama yaptığım listede sayı değilse bulmuyor.