Internet Explorer 7 Kaldırma

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
İyi geceler arkadaşlar;

Internet Explorer 7 yi kaldırıp Internet Explorer 6 ya geri dönmek istiyorum ancak microsoft unsitesindeki yönergeyi uygulamama rağmen bir sonuç alamadım.

http://support.microsoft.com/kb/927177/tr

Bu makalede, Microsoft Windows XP ve Microsoft Windows Server 2003'te Windows Internet Explorer 7'nin nasıl kaldırılacağı açıklanır. Ayrıca, Microsoft Internet Explorer 7 kaldırıldıktan sonra Internet Explorer 6'nın geri yüklendiği açıklanır.

Bu makale yeni ve orta düzey bilgisayar kullanıcılarına yöneliktir.

Bu makaleyi yazdırarak adımları izlemeniz daha kolay olabilir.
Üste
Yöntem 1: "Program Ekle veya Kaldır" aracını kullanarak Internet Explorer 7'yi kaldırma
Adım 1: "Program Ekle veya Kaldır" aracını kullanarak Internet Explorer 7'yi kaldırma
a. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
b. Aç kutusuna appwiz.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın.
c. Program listesinde Windows Internet Explorer 7'yi ve ardından Kaldır'ı tıklatın.
d. Sihirbazın yönergelerini izleyerek Internet Explorer 7'yi kaldırın.
Internet Explorer 7'yi kaldırdıktan sonra, Internet Explorer simgesini çift tıklatarak Internet Explorer 6'nın geri yüklendiğini doğrulayın.

Bu yöntemi kullanarak Internet Explorer 7'yi kaldıramazsanız, Yöntem 2'yi deneyin.
Üste
Yöntem 2: Spuninst.exe yardımcı programını kullanarak Internet Explorer 7'yi kaldırma
Adım 1: Gizli dosya ve klasörlerin görünür olmasını sağlama
a. Başlat'ı ve sonra Belgelerim'i tıklatın.
b. Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.
c. Görünüm sekmesini tıklatın.
d. Gelişmiş ayarlar kutusundaki Gizli dosya ve klasörler altında, Gizli dosya ve klasörleri göster'i ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
Üste
Adım 2: Spuninst.exe yardımcı programını çalıştırarak Internet Explorer 7'yi kaldırma
a. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
b. Aç kutusuna %windir%\ie7\spuninst\spuninst.exe yazın ve Tamam'ı tıklatın.
c. Sihirbazın yönergelerini izleyerek Internet Explorer 7'yi kaldırın.
Internet Explorer 7'yi kaldırdıktan sonra, Internet Explorer simgesini çift tıklatarak Internet Explorer 6'nın geri yüklendiğini doğrulayın.
Üste
• Windows Internet Explorer 7 for Windows XP

kaldırma işleminden sonra sistem daha yeni bir sürüm olduğu algılandı gibi bir mesaj veriyor. kısaca Internet Explorerı tamamen nasıl kadırıp sil baştan kurabilirim tabi 6. versiyonu.

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
ie6setup.exe yı çalıştırdığımda sistem "Kur, bu sistemde Internet Explorer in daha yeni bir sürümünün zaten kurulu olduğunu saptadı" şeklinde bir mesaj alıyorum ve Kur dan çıkıyor.