isim ve soyadından arama yapma

arkadaşlar siteyi çok beyendim çok faydalı bir site benim bi konuda yardıma ihtiyacım var sağlık ocagında görevliyim. gelen kişilerin aşılarını bir tablo halinde exel de hazırladım ama kişi sayıcı 1000 leri geçince kimin hangi aşı olduğunu bulmak git gide zorlaştı.
exelde bi arama butonu yapıp isim ve soyada göre aradığımda o kişinin sütununa giden bir buton nasıl hazırlayabilirim çok acil ihtiyacım var? ersins03@hotmail.com adresine gönderirseniz çok hayırlı bir iş yapmış olursunuz şimdiden teşekkürler HELP ME

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

Eğer dosyanızın bir örneğini buraya eklerseniz, çok kısa sürede cevap alabilirsiniz.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn ersins03

Veri > Form penceresinde Ã?lçüt tuşunu tıklayın, ilk boşluğa aradığınız kişinin soyadını girin ve Ã?ncekini bul veya Sonrakini bul tuşlarıyla listede dolaşın. Kişilerin aşı bilgilerinde (X işaretleri) değişiklik yapıp Kapat tuşuyla formu kapatabilirsiniz. Yeni tuşuyla yeni kişi ekleyebilir, Sil tuşuyla eski kişileri silebilirsiniz v.s. Formu ilk açarken tablonun içinde bulunmanız gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
YANIT

Kota limitim dolduğundan dosya ekleyemedim diğer sayfaya bu formülü ekleyip istediğiniz verileri aratabilirsiniz.
=+EÐER(EHATALIYSA(DÜÞEYARA($B$1;Sayfa1!$A:$U;2;0));"";DÜÞEYARA($B$1;Sayfa1!$A:$U;2;0))
formülleri sağdaki hücrelere kopyalayıp (2;0)burdaki 2'yi her sütun atladığında 3,4,5 diye artırın.

Kota limitim dolduğundan dosya ekleyemedim
Kota limitinizi arttırıldı.

Ayrıca göndereceğiniz dosyaları sıkıştırırsanız bundan sonra bu sorunu daha geç yaşarsınız.

Belki yeri değil ancak, gönderdiğiniz "VBA KODLARININ TÜRKÇE KARÞILIKLARI" çalışmanız için yönetim adına teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Sayın ALPEN duyarlılığınızdan dolayı siz ve çalışma ekibinize bende teşekkür ederim.

=+EÐER(EHATALIYSA(DÜÞEYARA($B$1;Sayfa1!$A:$U;2;0));"";DÜÞEYARA($B$1;Sayfa1!$A:$U;2;0))

nziya kardeşim formül için sagol da bunu nereye yazacam ve nasıl arıcam biraz açıklarsan sevinirim