istatistik için yardim.

arkadaşlar aranizda yeniyim hepinize merhabalar diyorum ve bana bir yardim etmenizi istiyorum.

http://web.sakarya.edu.tr/~adurmus/stat_donem_odevi.htm

bu sayfadaki CensusEducationData.xls dosyasindaki verileri kullanarak

1)toplam nüfusun yaşi ile eğitim düzeyi arasindaki datayi kullanarak nasil bir grafik oluştururm.....formülü yazarsaniz çok sevinirim

2)toplam nüfusun medeni durumu ile toplam nüfusun eğitim seviyesinin arasindaki ilişkiyle alakli grafigi nasil çizerim.....

ya benim yapamadiğim şey istediğim sütunlari seçememek.......

arkadaşim çok saol güzel olmuş da nasil yapildiğni öğretsen.yani sadece o sütunlari seçmeyi bi anlatsan anlicam:)

1. 1.Grafik için Census Education Data (2) sayfasında A1:H8 alanını taradıktan sonra Ekle/Grafik veya üstte göreceğiniz grafik düğmesine basarsanız. sihirbaz sizi yönlenirir.

2. 2.Grafik için de, Census Education Data (2) sayfasında A10:H13 alanını taradıktan sonra yukarıdaki adımları izlerseniz ikinci grafiğe de ulaşırsınız.

3. Anladığım kadarı ile istatistik öğrencisisiniz. O zaman hiç zaman kaybetmeden Excel ile ilgili ne kadar kaynak varsa onlara başvurun ve Excel'i hatmedin. Lütfen bunu da bir ağabey tavsiyesi olarak dikkate alın.

Hadi kolay gelsin.