istatistik listeleme

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Tr/İng.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.01.2019
Arkadaşlar merhaba.Ekli dosyada her tarih altında girili rakamlara ait bir istatistik çıkarmak istiyorum.İstediğim her rakamı sheet2'ye sırlaması ve kaç kez sheet1'de tekrar ettiği.Nasıl bir makro ile çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkür ederim.Saygılarımla!

Sayın Amelie,

Nasıl bir istatistik çalışması yapacağınızı ve bu konuyu ne kadar derinleştireceğinizi bilememekle birlikte bu işlem için öncelikle verilerin "Tarih" ve "Sayı" sutunları altında toplanması gerektiğini düşünüyorum. Veriler bu forma geldilten sonra pek çok istatistiki sonuca ulaşabileceğinizi tahmin ediyorum.

Ekli dosyada ben "Alt Toplam" fonksiyonunu kullanmak suretiyle her sayının frekansını buldum. Bu fonksiyonu en küçük, en büyük, standart sapma vb gibi değişikliklerle kullanabilirsiniz.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
03.01.2019
Sayın mlakdag çözüm için çok teşekkür ederim.tam olarak istediğim cevap diyebilirim!
Ben bu işi makroyla çözülebileceğini düşünürken fonksionlar konusundaki eksikliğimi
bir kez daha görmüş oldum.Bunun için de size teşekkür ederim.
ayrıca böyle faydalı bir siteye emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi de birkez daha bildidirim.
Bilgi gerçekten de paylaştıkça çoğalıyormuş!
Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
03.01.2019
Sayın mumcu yanılıyor muyum sayın mumcu..? :arkadas: :D

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
haklı olduğunuzu, benimde katıldığımı vurgulamak istedim :hey:
bilgi payalşımına :icelim: