İSTEMEDİĞİM HÜCREYE TIKLANAMAMASI...

Selam arkadaşlar. Şöyle bişeyi merak ediyorum. Yaptığım bir tabloda,bazı hücrelerde formül var, bazıları bilgi girişi için. Bazılarıda boş.

Şimdi sorum şu; Ben kullanıcının sadece istediğim hücrelere yani bilgi girmesi gereken yerlere giriş yapmasını istiyorum. Bunun dışındaki yerlere tıklayamasın ve diğer hücrelerdeki formüller görünmesin.
Cevaplarınızı bekliyorum...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Bu istediğiniz işlemi sayfa koruma yöntemiyle yapabilirsiniz.

Peki sayfa korumada bazı hücrelere tıklanması için ne yapmalıyız?
Ya da bir örnek yollayabilirmisiniz?

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
S. boranturk
1 ve A nın birleştiği köşeden tüm sayfanızı seçin. Mouse'le sağ klik yapın Hücre Biçimlendir / Koruma sekmesinde ki iki kutucuğu (Kilitli ve Gizli) boş hale getirin . Daha sonra Şifrelemek istediğiniz sütunları seçin. Yine aynı işlemle bu iki kutucuğu onaylayın. En son sayfa koruma yapın. Böylece istediğiniz sütunlar kilitlenmiş. olur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr
kombo' Alıntı:
S. boranturk
1 ve A nın birleştiği köşeden tüm sayfanızı seçin. Mouse'le sağ klik yapın Hücre Biçimlendir / Koruma sekmesinde ki iki kutucuğu (Kilitli ve Gizli) boş hale getirin . Daha sonra Şifrelemek istediğiniz sütunları seçin. Yine aynı işlemle bu iki kutucuğu onaylayın. En son sayfa koruma yapın. Böylece istediğiniz sütunlar kilitlenmiş. olur.
Sayın Komboya İlaveten Aynı çalışma sayfasının kod kısmına aşağida ki kodları Girin..

Kod:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Sayfa1.EnableSelection = xlUnlockedCells
End Sub

ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM. İŞE YARADI.