İstenilen sayfaları yazdırma makrosu

Excel Vers. ve Dili
2010
arkadaşlar kolay gelsin benim bir çalışma sayma sayfam var. burda art arda aşağıya doğru sayfalar var benim istediğim bir buton yapıp bu butona tıkladığımda sayfa aralığı girip o sayfaları yazdırmak. örneğin 3 başlangıç ve 15 bitiş girildiğinde 3 sayfadan başlayacak 15 sayfaya kadar yazacak böyle bir makro varmı. sayfalarda var ama bu istediğim gibi bulamadım.
birde arkadaşlar bu makroya yazıcı atayabiliyormuyuz sadece o yazıcıya yollasın benim bilgisayarım 4 yazıcı var ben renkli yazıcıya yollayacağım. bilgisayarda öncelikli yazıcı laser yazıcı.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Bu istediğiniz şey zaten yazdırma penceresinde var, aynı şeyi kodlar ile yapmaya gerek yok ki.

CTRL+P tuşlarına basın açılan pencerede yazdırmak istediğiniz sayfa aralığını belirtin.
Aynı pencerede yazıcı seçimi de yapabilirsiniz.

zeynelhug

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR - Türkçe
Dosyani eklersen daha detayli yardimci olabiliriz.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Bu istediğiniz şey zaten yazdırma penceresinde var, aynı şeyi kodlar ile yapmaya gerek yok ki.

CTRL+P tuşlarına basın açılan pencerede yazdırmak istediğiniz sayfa aralığını belirtin.
Aynı pencerede yazıcı seçimi de yapabilirsiniz.
Merhaba,

Arkadaşımızın belirttiği şekilde yapabilirsiniz bunun için açılan pencerede Sayfalar kısmına Eğer aralık girecek iseniz; Örneğin, 3.sayfadan 15.sayfaya kadar yazdır demek için 3-15 yazıp yazıcı seçmeniz ve yazdırmanız yeterli. yok ben 5. sayfa 8. sayfa ve 12. sayfaları yazdıracağım derseniz de 5,8,12 şeklinde yazmanız gerekir. Kısacası aralık için başlangıç sayfası ile bitiş sayfası arasına tire işareti koymak, tek tek sayfaları belirtmek isterseniz de virgül ile sıralamak yeterli olacaktır.

iyi çalışmalar.