izin hesabı

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Arkadaşlar bir izin programı hazırlamaya çalışıyorum. Hesabı şöyle yapabilmeli. İzin başlangıç tarihinden itibaren kaç gün izin kullanılacaksa
İzin başlangıcı +1 gün (eğer ogün hafta tatili ise izni bir gün sonraya kaydır.(Hafta tatili değişken mesela A1 hücresinde pazar yazılıysa pazar)
Yani Hafta tatili izin harici ve Haftada 1 gün
İznin kalan günleri bu mantıkla 1 er 1 er eklenecek. İzin kaç günse sıfırlanınca o tarih izin bitiş tarihi olarak kaydedilecek. Ayrıca yıl içerisindeki bayram ve tatiller B sütununa işlenecek. Günler eklenirken B sütununda eklenen güne rastlanırsa ekleme işlemi bir gün sonrasından devam edecek. Ben birşeyler hazırladım ama formüllerle! Kod yazamadım . Fikir edinmek açısından yinede ekliyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Özet konu

İzin başlangıcı +İzin gün sayısı = izin bitişi
Haftada 1 gün izin (değişken)
Bayram günleri resmi tatiller hariç

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Ayrıntı

Sn.Emrexcel123 izin sisteminin işleyiş mantığını ekli dosyada açıkladım. Ben bunu koda dönüştürmeye çalışıyorum. Emeğin için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Soru karmaşık oldu sanırım.

Vazgeçtik kusura bakmayın oyaladığımız için.
Şöyle diyeyim [C1] hücresindeki gün ismi haftanıngünü hangisi ise ("Pazar",1);("Pazartesi",2);("Salı",3);("Çarşamba",4);("Perşembe",5);("Cuma",6);("Cumartesi",7) [C2] hicresine onun sayısını yani 1,2,3,4,5,6,7 rakamlarından o günün rakamını yazsın. Nasıl yazdırırız.

Son düzenleme: