izinraportakibi

Excel Vers. ve Dili
türkçe
kişinin o ay içinde aldığı bütün izinleri alt alta sıralamak birde aynı ay içinde ayın sonuna gelen ve diğer aya geçen izin sayısını göstermemek. eğer ben diğer ayın sayısını görmek istediğimde ise o aya sarkan izin ve o ayda almış olduğu izinleri görmek.
mesela ben ocak ayında iki defa izine çıkmış olayım ve tarihleri 02.01.2010 da 5 gün 30.01.2010 da yine 5 gün izin almış olayım. bunun raporunun şöyle olması gerekiyor.
iki tarih arası şöyle 01.01.2010 ve 31.01.2010 tarihleri arası izinleri görmek istiyorum.
hüseyin 02.01.2010 5 burası son tarih olabilir.
hüseyin 30.01.2010 2 (3 gün şubat ayında gözükmesi gerekiyor.)
toplam 7

Yani iki tarih arası şubat ayını istersem hüseyin eğer şubat ayında tekrar izin almadıysa 3 gün görünmesi gerekiyor.)
teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
acaba bu söylediğim yapılamaz mı? kimse fikir vermiyor

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın hegu42,

Yapılmaz olur mu? Ancak oturup çalışmak gerekir. Özel altyordamların ve fonksiyonların yazılması gerekir.

Kısaca anlatmam gerekiyorsa:

İzin başlama ve dönüş tarihini ve seçtiğiniz tarihleri fonksiyonun içine parametre olarak gönderip karşılaştırıp izin süresini hesaplayıp geri döndürmeniz gerekir.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın modalı
ilginize teşekkür ederim. Fakat ben bir türlü yapamadım.Sizden ricam bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın hegu42

sayın simendifer ve benim eklediğimiz izin takip programı var onların incelerseniz sanırım üzerinde de biraz düzeltmeyle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın bkcan
ben bütün izintakipleri inceledim fakat bir türlü kendi yapmış olduğum programa uyduramadım. İzin eklediğiniz izin takipte benim istediğim gibi bir özellik yok incelediğim kadarı ile. yukarıda anlatmaya çalıştım ne yapmak istediğimi. birde benim ki devlet memurları için
ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın modalı
bu konuda yardımcı olabilirmisin
teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın hegu42,

Siz raporlamayı ay bazında mı istiyorsunuz. Yoksa örneğin 10 Ocak 2010 25 Ocak 2010 şeklinde de rapor alacak mısınız.

Sorgunuza ad bazında ölçüt eklemişsiniz ancak ikitarih formunuzda öyle bir alan yok.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
İngilizce
Bende aynı işlemin peşindeyim ekteki dosya bakarsınız. fakat benim derdim programdan çektiğim başlangıç ve bitiş tarihlerini yapştırnca makro nede çalışmıyorr??

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
İngilizce
Bu eklediğim istirahat günü için o yüzden tüm günler sayılıyo.Yıllık izinde(resmi tatili ve pazarı çıkarıp hesaplaması lazım gene ay bazında

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın modalı
genelde biz ay bazında isteriz. Bu işlem her ay için yapılır. Bir kişinin o ay içinde aldığı izin miktarı lazım. İlk anlattığım gibi ocak ayın sonda izin aldıysam ve iznin bir kısmı şubata geçmişse ben sadece ocak ayını istediğimde ocak ayı şubat ayını istediğimde de şubata sarkan kısmı ve eğer aynı kişi şubatta da izin almışsa ikisinin toplamını görmek istiyorum.
teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sayın Modalı,
Herhalde bu benim istediğim olmayacak gibi.İlgilenen bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim.