jpeg formatını pdf formatına dönüştürme

Excel Vers. ve Dili
Evde Excel 2003 - tr

İş Yerinde Excel 2007 - tr
Sayın form üyeleri
İşyerimizde kullandığımız teknik resimleri ag üzerinde paylaşmak istiyoruz mevcut jpeg formatındaki resimleri nasıl pdf formatına dönüştüre bileceğim hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba
ilğiniz için şimdiden teşekkürler

Rulemaster

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2019 TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-02-2026
Ben kendi yaptığım yöntemi yazayım

Önce Jpeg dosyasını Word sayfasına yapıştırıyorum.
Daha sonra Word dosyasını pdf ye çeviriyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Acemi1 in yazdığı www.software995.com sitesindeki program çok kullanışlı, her türlü dosyayı pdf e çeviriyor. Ben şahsen 8-9 sene kullandım. İngilizcesi az olanlar için biraz açıklama yapayım.Siteye girdiğinizde geniş kolonda bulunan turuncu yazılı "pdfSuite995" başlığının altında bulunan "download now" linkine tıklayınız, yeni açılan pencerede "Pdf995 2-Step Download" başlığının altında bulunan 2 adet programı bilgisayarınıza tek tek indirin.Sırayla tek tek kurulumlarını yapın.Kurulum bitince, dönüştüreceğiniz dosyayı(resim,yazı,vs....) açın ve yazıcıya gönderir gibi yaparken yazıcıları seçme bölümünden pdf995 yazıcısını seçiniz ve yazdır ı tıklayınız.Bu program sanki yazıcıya gönderirmiş gibi yaparak size pdf dosyası oluşturacaktır.Bunu yaparken de istenmeyen bir reklam sayfası açılacak ve satın alıp almıyacağınızı soracaktır, o sayfayı kapatın veya bu şekilde kullanmaya devam edeciğim şıkkını tıklarsanız size pdf dosyasını oluşturup nereye kaydedeceğini soracaktıri adresi ve dosya ismini belirleyip kaydedin.