Kalan Borcu Olan Kişilerin Raporunu Almak

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Arkadaşlar mrb.

Ekteki projemde kalan borcu olan kişilerin raporunu nasıl alabilirim.
Yani kalan borcu sıfır olanlar listede gözükmeyecek borcu olan kişiler gözükecek.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sayın uzmanlardan yardımları bekliyorum. Projem yarım bekliyor.

Örnek ekte
Galiba veriler afaki Fazla ödeme vardı epeyce, sorgu sayfasına bakın

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
türkçe
Arkadaşım Benim örneğimdeki proje için yardım istiyorum access excel değil benim projem. Lütfen İlgililere sesleniyorum.

Soruyu sorduğun Sayfanın Başlığına bakarmısın, Access Soruları başlığı altında sormuşsun.
Örnek dosya gönderirsen, Daha kısa sürede cevap alırsın.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sayın ömerceri ilginiz için çok tşk ama gönderdiğiniz örnekte. sorguda çok farklı sonuçlar çıkıyor. lütfen bakarmısınız. Ben rapor almak istiyorum. Ama Kalan borcu sıfır olan kişiler listede gözükmeyecek. Borcu olan kişiler listede olacak.

Sn gundogdu42 aslında sonuçlar doğru.
MÜŞTERİKARTI Tablosunda olmayan kişilere alış veriş yaptırılmış o kişilerin ismi olmadığından listede çıkmıyor.
Fazla ödemeler var, 0 dan büyük sorgusu yaptığımdan yine onlarda çıkmıyor.
Eğer İsimlerin olmadığı Müşteri No su ile Sorgı işinize yararsa onuda ekledim. Onda da Mal almamış kişiler ödeme yaptığından onlarda çıkmıyor.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
türkçe
Arkadaşlar Lütfen Projeme Yardımcı Olun Bir Örnek Ekleyin Rapor Almak İstiyorum. Borcu olan kişilerin Kalan borcu sıfır olanlar raporda görülmeyecek.

Sn gundogdu42
Tüm tablolarınızı düzeltttim, ilişkileri kurdurdum, formunuzun üstünde RAPOR düğmesi var, ona basınca borçluların tüm listesi rapor olarak geliyor.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın ömerceri ilginiz için tşk ama tutarlar birbirini tutmuyor. yani form da ki kalan tutarla raporda çıkan farklı mesela Sefa gök isimli müşterinin kalan borcu formda 25.00 tl normalde ama raporda 85.00 görülüyor. Bunu düzeltebilirmiyiz.

Sn gundogdu42
Veri tabanına bakın Sefa GÖK Adına
Detay1 de YUMATU TEK ÇANAK MONTAJLI 160TL bir satış var 02.03.2009 tarihinde,
Detay2 de de NAKİT ÖDEDİ 75TL ödeme var 02.03.2009 tarihinde.
85 TLlik bir borcu kalması gerekmez mi? Formunuzda bir sorun var onada bir uğraşıyım. Yapabilirsem Düzeltip Göndereyim.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Hayır sayın ömerceri Sefa GÖk isimli müşterinin 100,00 ve 25,00 tl olmak üzere iki ödemesi var forma bakarmısınız. Kalan borcuda 25,00 tl

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Yokmu derdime deva olacak arkadaşlar. Lütfen birisi ilgilensin projem yarım kaldı.

Excel Vers. ve Dili
access
=nz([Metin12])-nz([DETAY2 alt formu].Form!metin12)

şeklinde deneyin

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sayın celoy daha detaylı yazarmısınız ben rapor oluşturmak ve raporda sadece kalan borcu olan kişiler listelensin istiyorum. Borcu sıfır olanlar listede gözükmeyecek