kalite kontrol istatistik grafiği

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 - TÜRKÇE
Merhaba,
Ekli dosyayı incelermisiniz.
Anladığım kadarı ile bir şeyler yapmaya çalıştım.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2010
Ustam eline sağlık , bir yeri daha düzenlersek süper olacak.
Hazırlamış olduğunuz grafik ayın 3 'üne ayarlanmış ben mesala 1 senelik veri girişi yapacağım ve seçeceğim mesela 15.05.2010 tarihinini istatistiklerini görmek istiyorum bu durumda nasıl yol incelemek gerekli ?

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 - TÜRKÇE
Ustam eline sağlık , bir yeri daha düzenlersek süper olacak.
Hazırlamış olduğunuz grafik ayın 3 'üne ayarlanmış ben mesala 1 senelik veri girişi yapacağım ve seçeceğim mesela 15.05.2010 tarihinini istatistiklerini görmek istiyorum bu durumda nasıl yol incelemek gerekli ?
Merhaba,

Verileri nasıl düzenleyeceğini bilmediğimden tarihi manuel olarak AD12 hücresine girdim. Bu hücreye istediğin tarihi yazdırırsan grafikte de tarih değişecektir.
Eğer istediğin tarih X14, Y14 ve Z14 hücrelerine gelecekse AD12 hücresine "=METNEÇEVİR(X14;"00")&"."&METNEÇEVİR(Y14;"00")&"."&METNEÇEVİR(Z14;"0000")" formülünü yazabilirsin
Kolay gelsin

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2010
Merhaba İsmail bey,
AD12 hücresinde bir işlev eklenmemiş zanndersem. Grafikte Seri adı değişiyor fakat grafikte değişkenlik yok.

Konuyu biraz daha detaylandırayım,
Örnek ben AD12 hücresine 22.05.2010 yazdım ve X,Yve Z sütünlarındaki |22|05|2010| (bu veriler başka yerden alındığı için ayrı ayrı hücrelendirilmiş) tarihlerine ait tüm değerleri bulup grafiğe işleyecek. Grafik üzerinde Seri seçme mantığı çok yerinde olmuş, orda bir değişiklik yapmamıza gerek yok.
Şimdiden Teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 - TÜRKÇE
Merhaba,
Veriyi nereden alacağınızı bilemediğimden grafik C14:G29 hücrelerindeki verilere göre çizilmiştir. Yeni değerleri buraya yazmalı veya aldırmalısınız. Yoksa grafikte değişiklik olmaz. Eğer verilerin bulunduğu örnek dosya eklerseniz, sadece tarihi seçerek grafiğin yenilenmesi mümkün. Bir de günlük okunan maksimum veri sayısı önemli, bu grafikte 16 okuma esas alınmıştır.
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2010
Ferhat bey tam aradığım şey bu dersem yalan olmaz. Çok teşekkür ederim.
İsmail bey sizede ilginizden dolayı teşekkür ederim. İyiki varsınız :eek:k::
Saygılarımla :Dost:

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Ferhat bey peki tarihi iptal edip sadece s1 bütün girilen verileri görmek için ne yapmam lazım
Saygılar

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın Ferhat Pazarçevirdi;

Hocam verdiğiniz emek ve katkı için sonsuz teşekkürler. Arşivime ekliyorum.

Sevgi ve saygılar..

Excel Vers. ve Dili
2010/Türkçe
başlıktaki yorumları okuyup excellere baktım. Ellerinize sağlık çok güzel bi çalışma olmuş. Benimde bu konu hakkında bi sorum olcaktı. Acaba alt/üst sınır, orta değer ve verileri kulllanarak çalışmayı makroda yapabilir miyiz? şimdiden teşekkürler...:)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
başlıktaki yorumları okuyup excellere baktım. Ellerinize sağlık çok güzel bi çalışma olmuş. Benimde bu konu hakkında bi sorum olcaktı. Acaba alt/üst sınır, orta değer ve verileri kulllanarak çalışmayı makroda yapabilir miyiz? şimdiden teşekkürler...:)
Merhabalar

Bu tip bir çalışmada, makro kullanmanın bana göre anlamı yok.

Yapılabilir mi? Evet yapılabilir ?...

Ancak bundan farklı bir projeniz var ise; onun üzerinden tartışma veya çalışma da yapılabilir.

İyi çalışmalar..

.

Excel Vers. ve Dili
Evdekini bilmiyorum ama işyerindeki 2002'ymiş
Avaz avaz bağıran bi ses; ALLAH BİİEEE!!! BULDUUUMMM!!!

İç ses; gözünü sevdiğimin interneti, forumları, forumcuları... günlerdir kafayı yiyodun bak işte ne güsel buldun hemen (;

Normal Ses; Soran, cevaplayan kısaca; emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

-- P.S.