Kapalı dosyadan veri almak

c deki bir klasördeki kapalı dosyadan, button a gerek kalmadan otomatik olarak veri aldırmak istiyorum. size zahmet....

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Arama motorunu kullandınız mı ?

http://www.excel.web.tr/search.php

Kapalı dosya hangi yolda, hangi sayfasından hangi hücredeki veri, hangi dosyada nereye yazdırılacak ?

Kullandığınız Excel versiyonu nedir ?

Sorularınızda biraz açıklayıcı bilgi verin lütfen...

aradım. kapduseyara var. ben egersay kullanmak ıstıyorum. ugrastım ama yapamadım. c de mhg klasörünün içinde kapalı 1.xls kitabını kullanarak, mhg.xls de eger say kullanmak ıstıyorum. acık ıken oluyor fakat sorun kapalı ıken. yardımcı olursanız sevınırım.

Excel Vers. ve Dili
Office2007 İngilizce
Sayın Haluk, Bey Konuyla ilgili ben bir yardım istesem sorunum ekteki dosyada mevcut .Bu arada Dosya lar M:\ortak dosyasının içinde
Yardımlarınız için teşekkürler... :hey: :hey:

Excel Vers. ve Dili
Office2007 İngilizce
Sayın Bahadır, forumu iyi taradığımı düşünüyorum ama benim istediğim benim yapamıcağım bir şey sanıyorum ekteki dosyayı incelediniz. kapalı dosyadan "forma" veri almak benim yapabiliceğim iş değil o yüzden yardım istedim . İlginiz için teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Hangi dosyanızdan hangi hücrelerdeki verileri hangi hücrelere almak istiyorsunuz bunu belirtirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office2007 İngilizce
2. dosyada gereken açıklama vardı sanırım sayın leventm, 2.dosyadaki form1 den 1.dosyadaki belirttiğim hücreleri forma alıp gerekli düzeltmeleri formda yaptıktan sonra 2. dosyaya kaydetmek kaydetme işlemini şu an aypıyorum sadece kapalı dosyadan verileri alamıyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Form1'de hangi dosyadan verileri çekeceğinizi nasıl seçeceksiniz?, klasör içindeki dosyaları bir comboboxta listeleyerek buradan dosya adını seçerekmi yapmayı düşünüyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
Office2007 İngilizce
dosya yı gözattan seçebilirsem çok iyi olucak çünkü diğer dosya lar ağda bulunuyor.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
dosyanızdaki vbeye şifre koymuşsunuz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örnek dosyayı inceleyin. Kendi dosyanıza uyarlayabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office2007 İngilizce
Müthiş siniz Sayın leventm, sizin sayenizde bu formu oluşturdum sanıyorum bu form için sizi daha rahatsız etmem .Ayrıca mümkünse sizinle tanışmak isterim. Sizin gibi biriyle tanışmak beni çok mutlu edicek inanın. Herşey için tekrar tekrar teşekkürler emeğinize elinize sağlık.