Kapalı Olan Sayfanın Boş Olan Bir Alttaki Satırına KayÃ

Merhaba Arkadaşlar;
Sınavlarda aldığım notları tutmak için bir uygulama gerçekleştirmek istiyorum. Yaptığım şey şu; bir adet ders notlarını girmek için sayfa olacak (notisleme), bunun yanında girdiğim notların kaydolacağı bir veritabanı (notdata). notisleme sayfasına bir makro koyarak notdata açıkken verileri işletebiliyorum. Lakin istediğim şey notdata sayfası kapalı iken işletmek ( bu mümkün müdür bilmiyorum ) ve eğer bu satırda ver varsa alttaki boş satıra verileri göndermek ( bunun mümkün olduğunu sanıyorum) sizden ricam acaba ben nasıl hep biralt satıra kaydederim?

bu arada merak ettiğim diğer bir konu şu: mesela notdata'yı açmadan ona verileri gönderebildik. bu durumda otomatik olarak kayıt olabiliyor mu dosya kendi kendine?
şimdiden teşekkürler...

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
formülleri kopyalamak mı, yoksa verileri göndermek mi istiyorsunuz, formülleri kopyalamak alt alta nasıl olur bilemiyorum

verileri göndermek istiyorum. yani belirli bir formül sonucu notisleme e2 de bir sonuç çıkıyor, ben de o sonucu notdata da e2 göndermek istiyorum. sonra noisleme den yeniden e2 ye bir veri geldiğinde onu notdata 3 e (bir alt satıra) göndermek istiyorum. bu sefer anlatabildim sanırssam.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
şöyle dene

[vb:1:77cbc91c16]Sub datagonder()
Rows(2).Copy
Windows("notdata.xls").Activate
son = [a65356].End(3).Row + 1
Rows(son).PasteSpecial
Windows("notisleme.xls").Activate
End Sub[/vb:1:77cbc91c16]

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Alternatif ektedir.

Bu dosyayı da diğer "notdata.xls" ile aynı klasöre yerleştirin. Sadece ekteki "notisleme2.xls" dosyasını açın ve degerlerinizi yazıp, düğmeye tıklatın.

Raiderin çalışmasını allayıp pulladım inşallah olmuştur.

Kayserilide değilim ama içimden geldi afola

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
hehe... Sari - Kirmiziliyiz aslan cimbomluyuz ... :mrgreen:

Merhaba ,

benim bir sorum olacak.Dolu olan sütunun yan sütununa nasıl kayıt yapabilirim.Teşekkürler...

sayın abazya kodlarınızı ayrı bir sayfada oluşturmama rağmen, bir türlü buton oluşturamıyorum. bunu nasıl gerçekleştirebileceğimi anlatabilir misiniz?
yani bir türlü butonla kodları eşleştiremiyorum. bunu nasıl yapacağım.

Bu linkte Sn:leventm in çalışması var bunu incele yapacağına inanıyorum.Genede olmadı dersen Sn:leventm in yaptığı çalışmanın bir benzerini yapıp buraya koyayım diyeceğim lakin daha değişik şekillerdede anlatılıyor.Birde arama motorunu deneyin olmadı. Gönder örneğini bakalım nerede takılıyorsun

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2534&highlight=buton

Not Kodlar benim değil ben Sn:Haluk'un çalışmasını sadece süslemiştim

burada makro atanıyor butonlara oysa sizinkinde seçilebilecek bir makro yok. direkt vba kodları var. akşam uğraşıp yeniden başaramazsam bilginize başvuracağım.

Bir şeyler yapmaya calıştım hatam varsa düzeltelim

Not :Buton 3 ün oluşması için oluşturduğumuz butonu çift tıklıyoruz.