Kapatmadan önce uyarı mesajı oluşturmak

Excel Vers. ve Dili
2003
1-Access programıyla yaptığım gelen giden evrak takip programında örneğin, bir kayıt girildi, kayıt dügmesine basmadığı zaman, programı ve accessi kapattığında uyarı olarak böyle bir uyarıyı nasıl verdirebilirim (aynen word ve excel deki gibi)

2- Gelen Giden Evrak programında, aynı zamanda ayrı bölüm olarak kadro ilanları diye bölüm açtım, bunun veritabanıda gelen evrakla aynı, programda kadro ilanlarına tıklayınca yalnız ca kadro ilanıyla ilgili girdiğim kayıtların çıkmasını nasıl sağlarım

Excel Vers. ve Dili
2010
bunları çöze bilmek için önce vt dosyanızı bir görelim ezbere işler yapmayalım sayın sudamlası79 işi görmeden size cevapverebilmemiz için hayal gücümüzün de sizde bilirsiniz bir sınırı var tablo içindeki veri alanlarınız nedir ve relerden işlem yapıldığını görmemiz gerek ki size yardımcı olalım lütfer örneğinizi ekleyiniz.
saygılar

Excel Vers. ve Dili
2003
çalışmayı örnek olarak burdan indirebilirsiniz, yapmak istediğim aslında çok basit wordaki gibi çalışma üzerine ekleme veya silme yaptığında uyarı versin yaptığınız değişikliği kaydetmek için evet yok sa iptal bukadar basit bulamadım ben nasıl yapıldığını

http://www.sudamlasi79.com/KopyasıMAKİNAEVRAK.zip

Excel Vers. ve Dili
2010
uygulamanız düzeltildi

sayın sudamlası79 örnek uygulamanızın kaydet ve kapat komutu ardındaki olayyordam düzenlendi ve senin ana formun benim gönderdiğimde yok çünkü dosyaboyutu büyük olduğundan silmek zorunda kaldım sen onu kendi uygulamanın içine sade form bölümünü alırsan problem kalmaz.

2.sorun ise iki tablo arasında ilişkili enazından verilerinin birbiri ile aynı olan bir bölüm olması gerek ve bunu form haline getirip kurduğun ilişkiye dayanarak süzme olayı da yapabilirsin.
iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
yardımcı olmakta gösterdiğin samimiyet için teşekkür ederim herşeyden önce, yalnız bu şekilde bende uyarı verdirmeyi sağlamıştım, yalnız uyarıyı örneğin değişiklik yapmadığım halde yinede veriyor, uyarıyı forumda değişiklik yadığımda (ekleme veya silme yaptım ve kaydete basmadan direk kapat dediğimde) vermesinin mümkünatı yok

Excel Vers. ve Dili
2010
Sayin Dostum Onun Çİn ModÜl OluŞturmak Gerek BİldİĞİm Kadariyla ÇÜnkÜ KapatilmiŞ Bİr Alani Sorgulamak AÇik Alandan Daha Zor Şu Şekİlde Tarİf Edeyİm AÇik Alan Üzerİndekİ Verİlerİ Zaten GÖrÜyor Fakat Sİz Formu KapattiĞiniz İÇİn Uygulamadan Tamamen ÇikildiĞinda İŞlem Farkli Senİn Ana Formunun Orada BİrŞeyler Yapmak Gerek AraŞtirmadim HİÇ ÇÜnkÜ Nedenİ Şu Access Kayitlari Zaten Elektİrİkte Gİtse Otom.kaydeder Sadece İmleÇ Hareketİ Bİr Alan İÇİnde İse O Alani GÜncellemez Onun Harİcİnde Kayitlari Yapar Bundan Dolayi Ben Bu TÜr Bİr AraŞtirmaya Gerek Duymadim Vİsual Basic İle KariŞtiriyorsunuz Yada Excell İle Dostum Bu Access BÖyle BİrŞeye Gerek DuymadiĞinizda Bunu AraŞtirmazsiniz. Sana Kolay Gelsİn .

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayin Dostum Onun Çİn ModÜl OluŞturmak Gerek BİldİĞİm Kadariyla ÇÜnkÜ KapatilmiŞ Bİr Alani Sorgulamak AÇik Alandan Daha Zor Şu Şekİlde Tarİf Edeyİm AÇik Alan Üzerİndekİ Verİlerİ Zaten GÖrÜyor Fakat Sİz Formu KapattiĞiniz İÇİn Uygulamadan Tamamen ÇikildiĞinda İŞlem Farkli Senİn Ana Formunun Orada BİrŞeyler Yapmak Gerek AraŞtirmadim HİÇ ÇÜnkÜ Nedenİ Şu Access Kayitlari Zaten Elektİrİkte Gİtse Otom.kaydeder Sadece İmleÇ Hareketİ Bİr Alan İÇİnde İse O Alani GÜncellemez Onun Harİcİnde Kayitlari Yapar Bundan Dolayi Ben Bu TÜr Bİr AraŞtirmaya Gerek Duymadim Vİsual Basic İle KariŞtiriyorsunuz Yada Excell İle Dostum Bu Access BÖyle BİrŞeye Gerek DuymadiĞinizda Bunu AraŞtirmazsiniz. Sana Kolay Gelsİn .

peki bunu nasıl yapabiliriz, bu benim için önemli yardımcı olursan sevinirim, yani benimde öyle bir yapım varki, bir soruna takıldımmı onu halletmeden ileri seviyeye geçemiyorum, :( çünkü kafam hep onda kalıyor:eek:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın sudamlası79,

Benim anladığım kadarıyla Access in işleyiş tarzıyla diğer MS Oficce bileşenlerinin işleyiş tarzı değişik. Bu yüzden istediğiniz bu özellik eklenmemiş. Sanırım bunun sebebi Access bir veritabanı uygulaması ve gerektiğinde çok büyük boyutlara ulaşabiliyor. Diğer uygulamalar açılırken bir kısmı hafızaya alınıyor ve hard diskde de onun bir görüntüsü oluşuyor. Tüm değişiklikler bu görüntü üstünde oluşuyor ve kaydet düğümesine basılınca ana uygulamaya kaydediliyor. Access de ise dikkat etmişseniz yeni bir uygulama baştan yaratılıyor bir ad veriliyo ve ondan sonra çalışmaya başlıyoruz bunun üstünde. Access in her bileşeni, form rapor vs ayrı ayrı açılıyor çalışırken. Formlar, sorgular, raporlar tablolarla iletişim içinde olup oradaki verileri işleyip kullanıma sunuyorlar. Siz yeni bir kayıt eklerken form üzerinden bir tabloya önceki kaydınız kaydedilmiş oluyor. Öyle olmamış olsaydı büyük bir karışıklık olurdu uygulamalarda. Bu yüzden de elektrik kesintileinden veya ani bilgisayar durmalarından ve kilitlemelerinden sadece o sırada kayıt haline bulunan veriler etkileniyorlar. Diğer oficce uygulamaları ise eğer otomatik kayıt ayarı yapılmamış ise ki bu da belirli süreleri kapsıyor işlenmiş tüm uygulamanın verileri kayboluyor. İşte bu noktada diğer uygulamalarda istediğiniz uyarının gerksinimi doğuyor. Accessde böyle bir gereksinim olmadığından yok böyle bir uyarı.

Siz böyle bir uyarıya neden gerek duyduğunuzu yazarsanız yardımcı olamay çalışırız. Ancak soru sormuş olmak için çok kişi garip sorular soruyorlar formda sizin bu şekilde bir isteğinizin olmadığını umuyorum.

İyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın su damlasi79, arayüz mükemmel olmuş ben bu tür şeyleri nerden bulurum yada nasıl yaparım onu söyleyin baba lütfen..