Karmaşık ilişkiler ve birleştirme alanı

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn Acces Dostları
Acceste kişiler adlı tablom var. Adı Soyadı ,mesleği, ünvanı, ikamet ili, ikamet ilçesi ,cep1, E mail 1 gibi alan adları var.

Bir sorgu oluşturdum. Birleştirme sorgusu . Bu formül çalışıyor.Ancak benim isteklerimi karşılamıyor.
birleştirme alanı: concatenate("select [cep 1] from KİŞİLER where mesleği='öğretmen'")

Benim isteğim şu.Bir form oluşturalım.bir panel yardımıyla gerektiğinde açılır liste yardımıyla,Gsm numaralarına hepsine birden değil de ,seçmek isteğim kriterlere göre toplu sms veya e mail göndermek istiyorum.
1- Örneğin :Ben gerektiğinde Ankara ili Çankaya ilçesinde ikamet edenlerden mesleği emekli öğretmen olan ve Türksel cep tel numaralarını bir araya getireyim (Not aralarında ; bulunsun)
2- Veya İzmir ili Karşıyaka ilçesinde mesleği mühendis olan kişinin cep 1 de kayıtlı Telsim kayıtlı numaraları bir araya getireyim

3- Veya İstanbulda ,tüm ilçelerde ilçesinde ikamet eden, meleği doktor olan kişilerin cep 1 deki avea’ ya kayıtlı numaraları bir araya birleştirerek getirebileyim.

4- Son olarak Antalyada merkez ilçede oturan mesleği esnaf olan kişilerin e mail 1 deki kayıtlı e maillerini getirebileyim.

Bu biraz karmaşık işlem gibi görünmekle beraber, siz değerli üstadlarım için çok kolaydır.Ekteki dosya üzerinde çalışma yapmanız isteğimle saygılarımı sunarım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın meraklı biri,

Bununla ilgili epey bilgi var forumda. Şimdi siz bana tam olarak hangi alanlara göre süzme yapmak istediğinizi yazabilirmisiniz.

Bir form hazırlanacak (sizin panel olarak adlandırdığınız) üstüne istediğiniz alan kadar açılan kutu eklenecek, açılan kutular tablonun ilgili alanın benzersiz değerlerini alıp alfabetik olarak dizecek. Alta bir liste kutusu veya alt form ekleyerek verileri gösterebilirsiniz.

Bir sorgu hazırlanacak tabloya dayanan, ilgili alanların ölçüt kısmına formun açılan kutuları gösterilecek, ancak burada önemli bir nokta var eğer açılan kutuda seçme yapılmamış ise tüm verileri gösterecek Like * ile.

Ondan sonra da sorgunun verilerine dayanan bir döngü ile mesaj gönderilecek.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn Modalı sizin açıklamalarınıza aynen katılıyorum.Sitede örnekleri vardır şüphesiz.Bunları uyarlamada sorun yaşamaktayım.
Süzme yapmak istediğim başlıklar
Cep operatör,İkamel il,ilçe,mesleği,Ünvanı ve köy sütunlarında olmalıdır.Yardımlarınız için teşekkürler.Birde cep 1 deki veriler sıralı küçükten büyüğe olmalı.Rastgele olmamalı.Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın meraklı biri,

Bununla ilgili epey bilgi var forumda. Şimdi siz bana tam olarak hangi alanlara göre süzme yapmak istediğinizi yazabilirmisiniz.

Bir form hazırlanacak (sizin panel olarak adlandırdığınız) üstüne istediğiniz alan kadar açılan kutu eklenecek, açılan kutular tablonun ilgili alanın benzersiz değerlerini alıp alfabetik olarak dizecek. Alta bir liste kutusu veya alt form ekleyerek verileri gösterebilirsiniz.

Bir sorgu hazırlanacak tabloya dayanan, ilgili alanların ölçüt kısmına formun açılan kutuları gösterilecek, ancak burada önemli bir nokta var eğer açılan kutuda seçme yapılmamış ise tüm verileri gösterecek Like * ile.

Ondan sonra da sorgunun verilerine dayanan bir döngü ile mesaj gönderilecek.

İyi çalışmalar
Sn modalı benim isteğime ne zaman cevap verebileceksiniz.Yardımlarınızı bekler saygılar sunarım