Karşılaştırma\Veri Alma

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar site de bu konuyu uzun süre araştırdım ama net bişey bulamadım.Benim sorunum elimde 2 tane farklı excel sayfası var.Kitab1.xls de (b) sütunundaki hücre değerlerini Kitab2.xls (c) sütununda arartırıp bulunan değeri aynı satırının (d) sütunundaki değerini Kitab1.xls de (e) sütununda arartırılan değerin karşısına yazmak istiyorum.Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Şimdiden ilfginiz için tşkler....

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Konuyla ilgili örnek dosya eklermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Selamlar,

Konuyla ilgili örnek dosya eklermisiniz.
Selam
Örnek ektedir.Örnek üzerinden örnek vermek gerekirse:) Kitap1.xls sheetteki (f) sütununda fatura numaraları var.Bu numaraları Kitap2.xls (d) sütunundaki fatura numaralarında karşılaştırmak istiyorum.Kitap2.xls (d) sütunun da bulunan değerin aynı satırında (g) sütununa Kitap1.xls de arama yaptırdığım hücrenin karşı satırındaki döviz tutarını (h) yazdırmak istiyorum.Sorunun açıklamanması bile çok yorucu:)

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Selam
Örnek ektedir.Örnek üzerinden örnek vermek gerekirse:) Kitap1.xls sheetteki (f) sütununda fatura numaraları var.Bu numaraları Kitap2.xls (d) sütunundaki fatura numaralarında karşılaştırmak istiyorum.Kitap2.xls (d) sütunun da bulunan değerin aynı satırında (g) sütununa Kitap1.xls de arama yaptırdığım hücrenin karşı satırındaki döviz tutarını (h) yazdırmak istiyorum.Sorunun açıklamanması bile çok yorucu:)
Siz anlatamazsanız. Biz nasıl anlayacağız.

İnanın defalarca okumama rağmen tam olarak anlamış değilim.

Anladığım şu: bir sayfada bulunan döviz tutarlarını fatura numarasına göre diğer sayfaya getirmek. Eğer öylese;

Döviz tutarı nereye gelecekse:

=IF(ISERROR(VLOOKUP(D3;KİTAP1.XLS!$F$3:$H$9;3;0));"";VLOOKUP(D3;KİTAP1.XLS!$F$3:$H$9;3;0))

formülünü yazıp, aşağıya doğru kopyalayın.

IF=EĞER
ISERROR=EHATALIYSA
VLOOKUP=DÜŞEYARA

..

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
yurttaş sanırım aradığım bu
teşekkürler