Karşılaştırma

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba ben access üzerinde bordro programı yapıyorum fakat bir sorunla karşılaştım bordroda asgari geçim indirimi diye birşey çıkardılar bu indirim belli orandadır bu oranları koyabildim fakat bu oran gelir vergisinden büyük olamaz gelir vergisinden büyük olursa gelir vergisi miktarı baza alınacak burada ne formülünü nereye yazacağım yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Toz_Kaldiran,

Ben bunu sorgudan alıyorum. Sorguda AGI0 Asgari geçim indirimini, AGI1 ise vergiye göre hesaplanan geçim indirimi.

Kod:
AGI1: CCur(IIf([AGI0]>[GelirVergisi] Or [AGI0]=[GelirVergisi];[GelirVergisi];[AGI0]))
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Tamam yaptım Çok Teşekkür Ederim Allah Razı oLsun KoLay geLsin..

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Bir sorum daha olacaktı çalışan listesine sıra numarası veriyorum bunu otomatik yaptım fakat kayıt silsem bile sıra numarası hep devam edip gidiyor şu anda mesela hiç kayıt yok sıra numarası 16 da eski sildiğim kayıtlar nedeniyle benim istediğim örneğin 60 kişilik liste bunun 30. sıradakini sildim boşaldı yeni kayıt yaptığımda 61 değilde önce o boşluğu doldursun mümkün mü acaba

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Siz kişi numarasıyla sıra numaraını karıştırıyorsunuz. Kişi numarası ilk kayıtta verilir ve değişmez. Bordroda yazarken sıra numarası verin. Kişi numaralarını göstermeyin. Hem bordroda belli bir düzene göre sıralamanız gerekir. Küçük sicilden, büyük sicile, kıdeme göre vs

Veritabanında amaç, kayıtları tutmak ve herkayda benzersiz veri bulunduran bir alan eklemek. Bu da genelikle kişi numarası veya ID veya kişiID