KASA DOSYASININ OZETINI CIKARMAK..

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Arkaşadaşlar Herkese İyi Geceler,
Benim Prpblemim Þu;
Bir Kasa Çalışmam Var, ve yaklaşık 12 Banka (12 ad. Sayfa) kayıtlarının tutulduğu 12 ayrı çalışma sayfası var, ve bu sayfaların hepsi birbirleriyle birebir aynı.
Mesela B sütununa Tarih, C sütununa Masrafın kısa ismi, G sütununda da Tutar var. Ben bu 12 sayfanın bir özetini başka bir çalışma sayfasında tablo şeklinde yaptım..
Amacım Ocak ayında XX kodlu masrafdan XXX kadar harcama yapıldığını bulmak..
Ben bunu TOPLA.ÇARPIM ile denedim soğru sonucu veriyor ancak 8 çalışma sayfasından sonrasını kabul etmiyor (çok uzun formul hatası veriyor.)
Acaba bunu özel bir fonksiyon ile yapma imkanımız varsa ve yardımcı olursanız sevinirim,,
Teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Keşke bir hücrede yapmaya çalıştığınız formülüde gönderseydiniz daha iyi anlaşılacaktı. Ama en iyi yol bildiğiniz yoldur prensibiyle hareket ederek. Yazmaya çalıştığınız formülde hücre ve alan referanslarını
Ekle>Ad>Tanımla (Insert>Define name ) isim vererek kısaltamazmısınız. Yani alt sayfalarda hangi alanlar ile işlem yapıyorsanız o alanlara bir isim verin (kısa olsun :D ) daha sonrada formülünüzde bu kısa adları kullanın.
Sayfalar birbirinin aynı ise ilgili sayfaları seçip aynı alanlar için tek bir isim verebilirsiniz. KOlay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Arkadaşım, emin ol çok denedim, ama başaramadım, hatta formuller şu an tablo üzerinde,,
Yardımınıza ihtiyacım var,

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Açıkcası formüller ile yapmak benide kastı. :D

Benim aşağıda anlattığımdan daha kestirme bir yol vardır belki ama şu anda aklıma bu geldi . Daha basit bir şey bulan ekler umarım..

Banka sayfalarında A sütununu A6 hücresinde =AY(B6)&C6 formülü olacak şekilde doldursanız ve icmal sayfasında aşağıdaki ETOPLA (SUMIF) kullansanız. 12 sayfa için uzatırsanız formülü hücreyede sığar bu hali ile ;

=ETOPLA(KASA!$A$6:$A$4500;AY(D$4)&$B5;KASA!$G$6:$G$4500)
+ETOPLA(AK!$A$6:$A$4500;AY(D$4)&$B5;AK!$G$6:$G$4500)
+ETOPLA(AK_KH!$A$6:$A$4500;AY(D$4)&$B5;AK_KH!$G$6:$G$4500)
+ETOPLA(AK_KK!$A$6:$A$4500;AY(D$4)&$B5;AK_KK!$G$6:$G$4500)+....+....+

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Danersin, Çok teşekkür ederim, İlk Satır için denedim, çalıştı,,
Formulu diğer sütunlar içinde ayarlayacağım,,
Çok Teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Oh be.. Yoksa aklıma koda başvurmaktan başka biryol gelmemişti. Oda bir sürü iş hem bana hem size..

Formülü diğer sütunlar için ayarlamanıza gerek olduğunu sanmıyorum.. $ işaretlerini buna uygun koymuştum. sağ tarafa doğru kopyalamanız yeterli formülü...

Bu arada sol tarafta "oh be" iconu yok sayın Admin'im. :keyif: bu biraz tuhaf kaçıyor bazı yerlerde. :D