Kasa kitabında veri aktarımı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Ã?ncelikle tüm Excel.web.tr yöneticilerinin ve üyelerinin yeni yılını kutlarım. Ben excele henüz yeni başladım.Fakat sitenizden çok istifade etmekteyim. İlk kez mesaj göndermekteyim. Herhangibir hatam olursa lütfen anlayışla karşılayınız. Benim ekteki Kasa çalışmamda;1-) kasa sayfasının C sütununa müşteri adı girildiğinde, Müş.Toplamları sayfasının A sütununda aynı ismi yazılı kişiye ait satıra (tahsilat Ocak ayında ise B) (Þubat ayı ise C).. sütunlarına kendilğinden yazılmasını ve, 2-) Ay ve Yıl Toplamlarının üst kısımda yerlerine yazılması konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn kucuksengun

Ã?rnek bir dosya ekleyebilir misiniz.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Sayın kucuksengun ekteki dosyam demişsiniz her halde eklemeyi unutmuşsunuz!

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Ã?zür dilerim. Ekleyemedim. İlk kez soru sorduğum için, gönderdiğimi sanmıştım. Yardımcı olabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Alttaki cevap yaz butonuna basıp çıkan sayfada birataç ekle butonuna tıklayın gözata tıklayıp bilgisayarınızdan dosyanızı seçip tamam deyin ataçı ekledeyip yollayınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın n.ziya, sizin tüm çalışmalarınızı hayranlıkla izliyor ve çok faydalanıyorum. Dosyamı eklemeye çalışıyorum. Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
yanıt

Sayın kucuksengun sorunuzun 1. cevabı 2. sini pek anlayamadım ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Nurziya, emeğiniz için çok teşekkür ederim. 1.sorum aslında çok
karmaşık olmamakla beraber, benim bilgim yeterli gelmedi. Denediğim
formüller hata verdi. Kasa sayfasının baş tarafındaki o güne ait toplam gelir ve giderleri aldırdım. Fakat, içinde bulunduğumuz ay ve yıldaki gelir ve gider toplamlarının yazılmasını yapamadım. İlginiz için tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Lütfen hakkınızı helal ediniz. Hürmetler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Nurziya, hata bende olacak ki, sorumu iyi soramamışım. Benim istediğim; KASA sayfasının F7 ve F... sütunlarındaki Ahmet.ten yapılan 150,00 YTL. tahsilatın, Müş.Top. sayfasının (Tahsilat Ocak ayında olduğu için) B.2 hücresine rakam olarak yazılması. Ayrıca Ocak ayında Ahmet'ten 2. bir tahsilat olduğunda yine aynı yere bu kez toplam olarak yazılması idi. İlgilenmeniz dileğiyle.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
yanıt

Sayın kucuksengun Sanırım bu sefer oldu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Teşekkürler. Vaktiniz olursa 2. sorumu da cevaplarsanız... Zira bugün maşallah çok hızlı çalışıyor, devamlı foruma bilgilerinizi aktarıyorsunuz. Hayırlı günler.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Sayın Kucuksengun 2. sorunuz bu değilmiydi B.2 hücresine rakam olarak yazılması. Ayrıca Ocak ayında Ahmet'ten 2. bir tahsilat olduğunda yine aynı yere bu kez toplam olarak yazılmasını yanıtlamıştım acaba gözünüzdenmi kaçtı .

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Nurziya; 2. sorum KASA sayfasındaki AY gelir ve gider Toplamları D2 ve F2 hücrelerine, Yıllık Toplamları ise D3 ve F3 hücrelerine yazdırmak idi.