Kaydet Butonu Ekleme (PDF Olarak Kaydet)

Excel Vers. ve Dili
Office 365 | Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-01-2024
Arkadaşlar herkese merhaba.
Öncelikle umarım iyisinizdir.

Yardım almak istediğim konu şu,
TEKLİF - MALİYET şeklinde 2 sekme düşünün.

Bir KAYDET butonu eklemek istiyorum ve bu butona bastığımda TEKLİF ve MALİYET sekmesini ayrı 2 PDF dosyası şeklinde kaydetmesini istiyorum.

İLaveten TEKLİF C2 hücresinde mevcut teklif numarası ile kaydedilmesini istiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum.

Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 | Türkçe
14-01-2024
Tekrar Merhaba,
Bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz şekilde bir çalışma yaptım aşağıda ki linkten indireblirsiniz.

http://www.dosya.tc/server17/c6j626/CENKALTUNKAYA.xlsx.html

Bu arada Avatar'ınız muhteşem. Öyle bir hale geldik ki arabaların arkasında Atatürk imzası bile gördüğümde çok mutlu olur hale geldim.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Excel Vers. ve Dili
Office 365 | Türkçe
14-01-2024
Acar ve Turist kardeşim emekleriniz için teşekkür ediyorum. Bende bu emekleriniz için Altın Üye oldum öncelikle bunun bilgisini vermek isterim.

Üyeliğim henüz aktifleşmediği için Acar'ın dosyasını indiremedim fakat Turist'in dosyasında herhangi bir sıkıntı yok indirdim gayette güzel çalışıyor.
Fakat ben bu çalışmayı örnek dosyadan alıp kendi teklif dosyalarıma uyarlayamadım.

Bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.
http://s7.dosya.tc/server13/jcjcdn/YENI_TEKLIF.rar.html

Excel Vers. ve Dili
Office 365 | Türkçe
14-01-2024
Acar hocam dosyanı şimdi indirebildim eline sağlık teşekkür ediyorum emeğin için. Burda minik bir değişiklik yapabilir miyiz ?
Kaydet dediğimde günün tarihin adıyla klasör açıyor. Hiç klasör filan açmasın, excel dosyasının olduğu dizine kaydetsin direkt.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010- TÜRKÇE
22-12-2019
Acar hocam dosyanı şimdi indirebildim eline sağlık teşekkür ediyorum emeğin için. Burda minik bir değişiklik yapabilir miyiz ?
Kaydet dediğimde günün tarihin adıyla klasör açıyor. Hiç klasör filan açmasın, excel dosyasının olduğu dizine kaydetsin direkt.
Kod:
Sub TEKLİF()
 Set kls = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
 yol = ThisWorkbook.Path
   isim = Sheets("TEKLİF").Range("A2")

On Error Resume Next
    Sheets("TEKLİF").Range("A1:AI37").ExportAsFixedFormat Type:=xlTypePDF, Filename:= _
    yol & "/" & isim & ".pdf", _
    Quality:=xlQualityStandard, IncludeDocProperties:=True, IgnorePrintAreas:=False, _
    OpenAfterPublish:=False

End Sub
Sub MALİYET()
 Set kls = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
 yol = ThisWorkbook.Path

On Error Resume Next
    Sheets("MALİYET").Range("A1:AF50").ExportAsFixedFormat Type:=xlTypePDF, Filename:= _
    yol & "/" & "MALİYET" & ".pdf", _
    Quality:=xlQualityStandard, IncludeDocProperties:=True, IgnorePrintAreas:=False, _
    OpenAfterPublish:=False

End Sub
Sub HAZIRLA()
TEKLİF
MALİYET
End Sub
Kodları bu şekilde güncelleyebilirsiniz. Eğer pdf dosylarının kaydedildikten sonra açılmasını isterseniz; Kırmızı renkte olan yerlerde False ı True yapın.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 | Türkçe
14-01-2024
Bu kodu ben şuraya ekliyorum, herhangi bir ecel dosyamda alttaki sekmelerin birine sağ tıklıyorum, kod görüntüle çıkıyor orayı açıyorum, açılan ekranda hangi çalışma dosyasına yapıştıracaksam o dosyanın dizinine MODÜL ekle diyorum ve açılan pencereyede bunu yapıştırıyorum. Doğrumudur :)

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010- TÜRKÇE
22-12-2019
Bu kodu ben şuraya ekliyorum, herhangi bir ecel dosyamda alttaki sekmelerin birine sağ tıklıyorum, kod görüntüle çıkıyor orayı açıyorum, açılan ekranda hangi çalışma dosyasına yapıştıracaksam o dosyanın dizinine MODÜL ekle diyorum ve açılan pencereyede bunu yapıştırıyorum. Doğrumudur :)

Kısa yolu : ALT+F11
1548338689640.png

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010- TÜRKÇE
22-12-2019
Bu işlemi hangi dosyada hangi sayfada yapmamız gerekiyor. Üç adet dosya var nereye yapıştırırsak düzgün çalışır? Bende bir türlü yapamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
.
Sayfada değil kod bölümüne yapıştıcaksiniz.
Alt+F11
İnser module
Yapıştır
Örnek dosyanızı eklerseniz yine bakabilirim

Excel Vers. ve Dili
Office 365 | Türkçe
14-01-2024
Bu işlemi hangi dosyada hangi sayfada yapmamız gerekiyor. Üç adet dosya var nereye yapıştırırsak düzgün çalışır? Bende bir türlü yapamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
.
TurkBey sen benim teklifleri kullanmayacaksın dimi kardeş :) ??

Mevzu bir anda sanki çalışmalar seninmiş gibi bir olaya döndü aman diyim öyle bir şey olmasın sıkıntı yaşamayalım.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 | Türkçe
14-01-2024
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010- TÜRKÇE
22-12-2019
Bu dosyada userform ekledim. Önce hangi sayfayıyazdıracağınızı sorar ;
Seçtiğiniz sayfa adına çift tıklar ya da Pdfbutonun basarsanız sayfanızhazır.
Ek olarak checkbox koydum ön izleme açık ya da kapalı istediği gibi :cool:

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
10-01-2024
TurkBey sen benim teklifleri kullanmayacaksın dimi kardeş :) ??

Mevzu bir anda sanki çalışmalar seninmiş gibi bir olaya döndü aman diyim öyle bir şey olmasın sıkıntı yaşamayalım.
kesinlikle öyle bir şey olmaz sadece bişeyler öğrenmeye çalışıyorum vba da :) sıkıntı yok @cenkaltunkaya
çok teşekkür ederim. @acar6783

denedim ama kullanamadım :)