Kaydet Butonunun Seçilen Markaya Göre Kayıt Etmesi

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Merhaba,

Satış datası oluşturmak için bir excel hazırlamaya çalışıyorum. 3 tane sayfam var.

1. Sayfa Adı "EKLE" burada yer alan formda marka - model - tarih - imei bilgilerini giriyorum. ( marka - model DB sayfasından otomatik çekiliyor. Tarih otomatik ekleniyor. IMEI manuel giriliyor. )

Örnek EKLE Sayfası

2. Sayfa Adı "LİSTE" burada marka marka ayrılmış listeler mevcut. Örneğin üst başlık Samsung, alt başlıkları ise model - tarih - imei - fatura no. 1. Sayfada yer alan formda bilgileri kaydedeceğim KAYDET butonu var. Bu butona basınca LİSTE sayfasında kayıt yapabiliyorum ancak; Tüm kayıtları aynı satır altına işliyor. Ben Markayı seçtiğimde o markanın altındaki ilk boş satıra yan yana kaydetmesini istiyorum bilgileri.

Bu sayfanın örnek şablonu şu şekilde;

Örnek LİSTE Sayfası

3. Sayfa Adı "DB" burada satır başlarında marka adı ve altlarında modellerin isimlerini yazıyorum. EKLE sayfasında yer alan tabloda marka model bilgilerini buradan çekiyorum. ( Bu sayfada yapılacak işlem yok. )

EKLE sayfasında yer alan kaydet butonu için nasıl bir çalışma yapmam gerekir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.