Kayıt Bul?????

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-11-2024
Merhaba sayın hocalarım bunu daha öncede sormuştum ama cevap alamadım vede daha önemlisi sorduğum soruya gelen cevaplarıda okuyamadım sebebini de bilmiyorum inşallah bunda da öyle bi sorun yaşamam.

Ekli dosyada da daha iyi açıklamaya çalıştım. Bi forum yaptım bu formda çalışan 2 tane userform var kayıt ekle kısmını sizlerinde yardımı ile tamamladım ancak kayıtbul bölümünü yapamadım. Formda araştırdım inceledeim fakat benim yapmak istediğim kayıt arama çalışma sayfasındaki tüm shhetler arasında yapaccak fazlada iyi değilim. Kayıt Bul butonuna bastığımızda gelen formda comboboxtan seçtiğimiz firmaya ait girilen veriler textboxa veri giridğimizde otomatik olarak süzmeye başlamalı eğer ekli dosyayı incelerseniz daha iyi anlayabilrisiniz İnşallah anlatabilmişimdir. İlgilenirseniz çok sevinirim. Allah razı olsun hepinizden

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
Arkadaşlar

Bunu bilen bi hocam yokmu ya lütfen ilgilenir vede bakarsanız çok sevineceğim

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Örnek dosyanızı inceledim. İstediğiniz süzme işlemi için uygun bir veri tabanı kaydı tutmadığınız için cevap almanız zorlaşıyor. Kayıtlarınız arasında boş satırlar bırakmışsınız. Bunlar süzme işleminde problem yaratacaktır. Eğer veri tabanı kaydınızı ürün bilgileri tek satırda olacak şekilde düzenlerseniz. Yardım almanızın kolaylaşacağını düşünüyorum.

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
Sayın Hocam

Başka bi veri tabanı nasıl kullanılır açıkcası hiçbi bilgim yok bu yüzden exceli kullanabilyorum oda işte sınırlı bilgilerle ikinci olarak görünüm açısından o şekilde olmalı aksi takdirde yanyana hücrelere istenilen bilgiler kısmındaki verileri yazarsam pek kullanışlı olmayacaktır benim için alt alta yazılması soruumu çözecek Bu şekilde yapabilme şasımız hiç yokmu çünkü formu inceledikçe excelde yapılabilecekleri gördükçe gerçekten şaşıyorum harika şeyler yapılabiliyormuş Belki buda yapılabilir tekrar incelerseniz çok makbule geçer biliyorum sizleride yoruyoruz ama inanın bu forum sayesinde de bi sürü şeyler öğreniyoruz Allah razı olsun hepinizden
SAYGILARIMLA

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn COST_CONTROL'un belirttiği gibi sayfalarınızın yapısı istediklerinizi gerçekleştirmeyi çok zorlaştırıyor. İstenen belgeleri alt alta yazamak zorundamısınız, tek bir hücreye aralarına virgül atarak yazdırırsanız işlem yapmak kolaylaşacaktır.

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
levent hocam

evet malesef alt alta yazmam grekiyor aksi takdirde programın bi espirisi kalmayacak sebebi ise o alt alta yazılan istenilen bilgilerin karşısına bilgiyi başka bi dosyada hazırlayıp gerekli kuruma gönderdikten sonra gelip yine o istenilen biginin karşısındaki hücreye dosyada da olduğu gibi "Cevaplandı yada Cevaplanmadı" yazıyorum böylece geriye dönüşlü hangi dosyayı göndermiş hangi dosyayı göndermemiş olduğumu görmüş olacağım bu şekil olursa sorunum çözülmüş olacak vede programı kullanmanın faydasını vede kolaylığını görmüş olacağım o şekli ile olabilirse çok makbule geçecektir. Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim Yorduğum içinde özür dilerim

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
levent hocam

şu dosya ile bidaha ilgilensen mesala kayıt bul formundaki 2. listboxu kaldırabiliriz tek listboxda hepsi süzülse ben bi kod buldum ama uygulayamıyorum
Sub sec()
Dim SecAlan As Range
Set SecAlan = ActiveCell.CurrentRegion
SecAlan.Select

bu kodla aktif hücrenin sağındaki ve solundaki tüm dolu hücreleri seçiyor bunu filtreye nasıl uygulayabiliriz yapabilrmiyiz levent hocam lütfen tekrar bi baksn çok makbule geçecek