Kayıt Kontrol..

Excel Vers. ve Dili
2003
kayıt girdiğim form üzerine KAYIT KONTROL düğmesi ekledim, bu düğme kontrol formu açılıyor ve en son kayda gidiyorum. Ancak hiç kayıt yok ise -görüntülenecek kayıt yok- şeklinde bir ileti sonrası kontrol formunun açılmasını nasıl önleyebilirim. Aksi halde kontrol formu açılıyor ancak boş form görünüyor..basit örnek ekte... bu sorunu çözemediğim için tasarımı hayata geçiremedim.. Saygılar...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
kayıt girdiğim form üzerine KAYIT KONTROL düğmesi ekledim, bu düğme kontrol formu açılıyor ve en son kayda gidiyorum. Ancak hiç kayıt yok ise -görüntülenecek kayıt yok- şeklinde bir ileti sonrası kontrol formunun açılmasını nasıl önleyebilirim. Aksi halde kontrol formu açılıyor ancak boş form görünüyor..örnek ekte.. bu sorunu çözmeden projeye geçemedim. Selamlar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ASOIP,

Önce kontrol formuna bir görünmez metin kutusu ekleyin, kimlik ile ilişkilendirin, sonra Kontrol formunun kod sayfasına şu kodu ekleyin:

Kod:
Private Sub Form_Load()
If IsNull(Me.Kimlik) = True Then
    MsgBox "Görüntülenecek veri yok!", vbCritical, "Bilgi Mesajı"
    DoCmd.Close
End If
End Sub
Meak ettiğim bir konu da neden bu şekilde bir uygulamaya ihtiyaç duyduğunuz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn. Modalı işlem tamam. Teşekkür ederim.... (-DoCmd.Close acForm, "kontrol"- şeklinde kapanacak formu belirttim.) Kayıt sonrası, yapılan hatalı veri girişinin hemen düzeltilebilmesi için -kayıt kontrole- gidilmesini düşündüm. Bu yüzden bilginizden yararlanma ihtiyacı duydum.