kayıtları listelere aktarma

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
bir ana listem var ve bu listenin yanında dört ders sütunu var ben 4 adet onay kutusu oluşturdum her kişi için 4 ders ve dört ayrı onay kutusu bu onay kutularına ok işareti koyduğumda o kişiyi türkçe dersi sayfasına götürüp listeye eklemesini istiyorum bunu yapabiliyorum ama 2. kişi için türkçe onay kutusuna işaret koyarsam o kişiyide alıp türkçe sayfasına götürüyor ve yine 1. sıraya üstüne yazıyor kısacası liste oluşturamıyorum.ayrıca bunu başarabilirsek 2. bir sorunum var daha önceden onay kutusunu işaretlediğim kişinin onayını kaldırdığımda gidip türkçe listesindende ismini silmesini istiyorumve tabiki ya sırayı kaydırıp boşluğu dolduracak yada bir sonraki kaydı en alta değilde yeni oluşan boşluğa yazacak.ilginize teşekkür ederim saygılar...

Kemal Demir

Özel Üye
İyi geceler mpinal,

Dosyanız üzerinde kucuk bir değişiklik yaptım umarım işinize yarar.Form içerisinde kullanım şekli mevcut.

En azından size fikir verir düşüncesindeyim.

Gecenin vakti ancak boyle birşey aklıma geldi.Umarım işinize yarar.

NOt:ders kaydı içerisinde oğrencı nosuna gore çift var ise çift kontrolu yap butonundan çiftleri atabilirsiniz ( aklıma gelen çözüm )

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
çok teşekkür ederim

İyi geceler mpinal,

Dosyanız üzerinde kucuk bir değişiklik yaptım umarım işinize yarar.Form içerisinde kullanım şekli mevcut.

En azından size fikir verir düşüncesindeyim.

Gecenin vakti ancak boyle birşey aklıma geldi.Umarım işinize yarar.

NOt:ders kaydı içerisinde oğrencı nosuna gore çift var ise çift kontrolu yap butonundan çiftleri atabilirsiniz ( aklıma gelen çözüm )
teşekkür ederim fakat benim bilgimi aşan bir yöntem kullanmışsınız yaptığınız form mantığını kullanabilecek kadar bilgi sahibi değilim zaman ayırabilirseniz daha basit bir mantıkla alternatif çözümünüzü bekliyorum.örneğin bana bir makro ile tıkladığım zaman sayfa1 deki a1 hücresi ve b1 hücresini sayfa 2 deki a1 ve b1 ye kopyalayan sayfa 1 deki 2.bilgi girişimi tıkladığımda sayfa 2 deki a2 ve b2 ye sonrakini a3 b3 e kopyalayan vs.vs bir makro yazabilirseniz ben kendim o makroyu programıma aktarıp uyarlayabilrim.
Zahmetiniz için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme: