kayıtlı verileri dosya açmadan sorgulama

Excel Vers. ve Dili
2007
erzurum bölge eğitim araştırma hastanesinde çalışıyordum. erzurum da tüm iç telefon hatlarının bulunduğu bir excel dosyası vardı. ancak bu dosyaya girmeden masa üstünden açılan bir form ile sorgulama yapilabilen program yapılmıştı. bunu şuan çalıştığım hastane için yapmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Çalıştığınız kurumun Bilgisayar ağında, telefon hatlarının bulunduğu dosya nerede ve içeriği nedir?
Sizin kullanacağınız dosyanın şekli ve yapmak istediğiniz nedir?
Bu bilgileri Forumda paylaşırsanız, daha kolay ve hızlı cevap bulabilirsiniz.
Dosyanızın içindeki gerçek bilgileri kullanmanız gerekmez, "örnek" veriler kullanmanız yeterlidir.

Excel Vers. ve Dili
2007
basit bir excel tablosu iki sütunlu oda adı ve dahili hat numaralarını içeriyor sadece

oda dahili hat
acil hızlı bakı 105542
acil müşahade 105526
başhekim 101111
müdür 102222
genel cer. Polk1 op.dr. Xxxx yyyy 105689
genel cer. Polk2 op.dr. Xxxx yyyy 104578
laboratuvar 105689
radyoloji banko 105989
kbb servisi hemşire banko 104859
kbb servisi 10569 nolu oda 105236
gelir tahakkuk 105869
liste bu şekilde uzayıp gidiyor

dosya her bilgisayar da c, veya d'de durabilir. istediğim şey masaüstünde bir formdan açtığımızda yazma ve silmeye engelli sadece sorgulama yapabilen bir form yapmak istiyorum. örneğin liste tamamıyla açılıyor yan tarafta kaydırma çubuğu ile hepsine bakılabiliyor veya oda adını yazdığımız da mesela kbb yazdığımda oda adında kbb geçen tüm kayıtları süzebilecek.
tam liste

https://canakkaledh.saglik.gov.tr/TR,73658/mehmet-akif-ersoy-devlet-hastanesi-ic-hatlar-listesi.html
burda

Son düzenleme:

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Ekli linkteki sıkıştırılmış dosyayı Bilgisayarınızda veya herhangibir bilgisayarda MASAÜSTÜ'ne çıkartın.
İnternet bağlantınız varsa; Verdiğiniz Linkteki telefon numaralarını otomatik olarak Bilgisayarınızaın Masaüstüne "Telefon" isimli bir dosya olarak indirecek ve "DAHİLİ" isimli dosyada siz istediğiniz aramayı yapabileceksiniz.
Veriler değiştirilemeyecektir.
İndirme Linki Burada

Son düzenleme: