Kaza İstatİstİkte (acces Ve Excell)yardim

Excel Vers. ve Dili
access
Arkadaşlar kolay gelsin
Elimde excel ile yapılmış ancak yarım kalmış,Kaza istatistikleri için bir proğram var,bunun tam olarak işlemesi için tamamlanması,eli ayağı toplanması gerekiyor,ancak ben şahsen excelden anlamadığım için hiç excel olan kısmına girmedim,ben birazcık accesten anladığım için bu excelde kalıbı bulunan verilerden faydalanarak accesde yapmaya çalıştım tabi buda yarım kaldı çünkü bende fazla anlamadığım için içinden çıkamadım,
Şimdi benim siz excel ve acces hocalarımdan isteğim,herkes kendi dalında şunu adam gibi bir proğram yapabilirmiyiz,tabi bu tamamen işi olmayan ve yardım etmek isteyen arkadaşlardan ricamdır.
Hakikaten bu benim değilde Trafik ile uğraşan arkadaşların her ay düzenleyerek istatistiği hazırlanması gereken bir iş ve buda tek tek çok zor oluyor ancak bunu sağlam bir proğram şeklinde temele oturtursak ne mutlu bize
isterimki Excel ve accesteki arkadaşların tatlı bir yarış içinde bunu en iyi şekle sokabilmek için birbirleri ile yarışmalarıdır.diyeceksiniz tabi senin bunda çıkarın olacak inanın benim bir çıkarım olmayacak sadece bu devlet hizmeti için kullanılacak yani Herşey Vatan için
İnanın bende Trafik işlerinden anlamıyorum sadece ve sadece excelde gördüğüm bu veri ve isteklerden faydalanarak bu istek ve bilgiler ışığından tablo ve formlar yaparak birşeyler yapmaya çalışıyorum sizlerinde bu ekte bulunan exceldeki verilerden faydalanarak geliştirmelerinizi o yönde yapmanızı tavsiye ederim,bana birşey sormayın bende bilmiyorum:mrgreen:
Yardımlarınızı her iki dalda da bekliyorum çünkü hangisi iyi olursa tabi bunu arkadaşlara vereceğim ve onu kullanacaklar.
Arkadaşlar birde bu Kazalar kendi arasında Maddi hasarlı ve Ölümlü Kaza diye ayrılmış bunu tek dosyada yapabilirsek çok iyi olacak (acceste ve excelde tek çatı altında toplayabilirsek iyi olacak)
Yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara Şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
access
Öncelikle tüm arkadaşların Ramazan bayramını kutlarım.
Sayın Excel ustaları ve acces ustaları Yukarıdaki sıkıntım ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum,excel ile ilgili zaten baya yol katedilmiş,sadece toparlanacak (giriş ve şifre gibi ve incelikler kalmış gibi) acces ile ilgili ben biraz ilerledim çoğu tabloları hazırladım bende devam ediyorum ancak verileri nasıl göstereceğimi bilemedim,yani onay kutusu ilemi işaretleyip daha sonramı toplayacağımı,yoksa açılan kutuda tablodan veri alıp bunları sorgudamı yapacağımı bilmiyorum,
sizlerden birer form bile yaparak göndermenizi yardımcı olmanızı istiyorum
Herkese kolay gelsin