KBS ek ders dağılımı acil yardım

Excel Vers. ve Dili
2010
eklediğim dosyadaki KBS pazartesi sayfasını incelerseniz, AQ, AR, AS, AT sütunlarına yazdığım haftalık ek dersleri göstermekte. bu sütunlarda yazan değerler yazılan formülle haftanın 5 gününe otomatik dağıtmakta. Ancak bazı ayların (örneğin nisan ayı gibi) ilk haftası ya da son haftası pazartesiyle başlamayıp Cuma ile bitmemekte ve Dolayısıyla da ek derslerin 5 günden daha az gün sayısına dağıtılması gerekli. ben bunu yapamadım ve çok acil yardım bekliyorum.

Son düzenleme:

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
eklediğim dosyadaki KBS pazartesi sayfasını incelerseniz, AQ, AR, AS, AT sütunlarına yazdığım haftalık ek dersleri göstermekte. bu sütunlarda yazan değerler yazılan formülle haftanın 5 gününe otomatik dağıtmakta. Ancak bazı ayların (örneğin nisan ayı gibi) ilk haftası ya da son haftası pazartesiyle başlamayıp Cuma ile bitmemekte ve Dolayısıyla da ek derslerin 5 günden daha az gün sayısına dağıtılması gerekli. ben bunu yapamadım ve çok acil yardım bekliyorum.
Merhaba
Ben formüllerden anlamam ama ALTERNATİF OLARAK makro ile bir sayfa yaptım belki ana sayfanızı bu şekilde yapabilirsiniz.

Kodun çalışma şekli

AÇIKLAMA

1-AN1 hücresinden ilgili ay seçilir
2-AO1 hücresine ilgili yıl yazılır
3-AP2 hücresinden aşağıya doğru ünvanlar yazılır
4-AQ2 - AW2 den AQ aşağıya AW aşağıya doğru AW1 günlerine isabet eden ders saatleri yazılır
5-A2 - D2 den A aşağıya d aşağıya doğru bilgiler yazılır
6-Günleri aktar düğmesine tıklanır
7-Sabit ücretleri aktar düğmesine tıklanır.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010-2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26.07.2019
halit3 hocam elerinize sağlık güzel çalışma olmuş. şayet programın sayfa3'e direk kbsye yükleyecek şekilde oluşturulmuş olsa çok daha kullanışlı olurmuş. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
halit bey altın üyeliğim yok bir örnekte bana gönderirimisiniz.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
halit bey siteye üyeyim ama altın üye değilim banada kbs ek ders dosyasını gönderbilirmisiniz. yada indirmek için bir link açabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
halit beye ve size teşekkür ediyorum.